Autor Zpráva
confused93
Profil
Zdravím,

chtěl bych poprosit, zda by mi někdo doporučil nějaký srozumitelný seriál, vhodný i pro začátečníka, či mírně pokročilého, jak vybudouvat sociální síť.
Nechci tvořit přímo sociální síť, ale spoustu prvků bude podobných, i co se týče uživalských profilů, zabezpeční atd. Takové rady by se mi hodili.

Předem moc děkuju za všechny tipy s argumenty.
Filip
jefitto44
Profil
Pochybujem, že taký serial existuje, a obzvlášť pre začiatočníka...
confused93
Profil
jefitto44:
Jde mi jen o základnější věci. Registrace uživatelů, přihlášení, správa profilu.
Jan Tvrdík
Profil
jefitto44:
Existuje na to dokonce kniha
confused93
Profil
Moc děkuju, řekl bych že je to ale na mě moc podrobné, nechci dělat přímo sociální síť.
jefitto44
Profil
Omg, čo už tí ľudia nevymyslia...

A čo ti k tomu dodať? Musíš si to celé naprogramovať... najprv analyzovať, aby si vedel, ako to má fungovať, navrhnúť dobrú databázu a potom už len kodiť o dušu... k registrácií užívateľa a pod. nájdeš na nete kopec návodov, takže to, čo ti bude treba si vyhľadaj v gúgli
confused93
Profil
To já vim a proto se ptám na nějaký seriál, aby to mělo nějakou hlavu a patu a nemusel bych hledat každý návod jinde. Tak si nech to omg a kdybych chtěl hledat na googlu, tak sem nepíšu. Chtěl jsme názory lidí na určitý články a seriály.
Kubo2
Profil
confused93:
Sprvu ti odporúčam naučiť sa analýzu a návrh architektúry a jednotlivých entít aplikácie, aby si z toho potom nemal hustú polievku, v ktorej sa ťažko pláva. Keď budeš mať aké-také skúsenosti, môžeš si niečo väčšie skúsiť naprogramovať sám.

Napriek tomu, že nie úplne so všetkými vecami tam uvedenými súhlasím, na začiatok ti odporúčam tento seriál: http://www.itnetwork.cz/objektovy-mvc-redakcni-system-v-php
juriad
Profil
confused93:
Jak radí ostatní; chceš-li naprogramovat takovou hydru jako je sociální síť, musíš napřed vše důkladně analyzovat. Samotné přihlášení a přidávání přátel je to nejmenší.

Nejdůležitější je databázové schéma (a jestli to chceš uchovávat v klasické relační databázi). Budeš mít několik základních entit:
Osoba, skupina, fotka, lajk, příspěvek, komentář. A tyto mohou být skoro jakkoli propojené:
Příspěvek od osoby A pro skupinu S obsahuje fotku F, na které je osnačena osoba B. Tento příspěvek je lajkován C a komentován D, který v komentáři zmíní osobu E a uvede fotku G. Tento komentář je komentován osobou A, která zmíní C.
Fotky se mají zobrazovat v galeriích svých majitelů; lajky, příspěvky a komentáře mají být vidět na zdech osob a skupiny. Nikde by neměly vzniknout duplicity.

A teď to navrhni. Pokud to dostatečně nepromyslíš, zazdíš si některou z uvedených či budoucích možností. Prvních pár dnů ti bude stačit papír, tužka a odpadkový koš.
Jakmile budeš mít schéma, můžeš začít přemýšlet na tím, kde v hotové aplikaci budou jednotlivé úkony dostupné a jak budou realizované (stále obecně v řeči entit).
Joker
Profil
Hlavně u tvorby sociální sítě to programování bude úplně na vedlejší koleji.

Jako nejzásadnější problémy vidím:
Samotný nápad, jak to bude fungovat, jaké to má mít vlastnosti?
Jak tam dostanu lidi?
Když už je tam dostanu, jak je donutím tam sdílet obsah?

Dobře, podle [#1] to nebude sociální síť, ale „něco jako“ sociální síť a dejme tomu, že to výše už je nějak rozmyšlené.
V tom případě bude hlavní věcí analýza.
Příručka „Softwarovým architektem snadno a rychle“ asi neexistuje, to je náplň studia na vysoké škole, ale dá se začít třeba něčím o UML, tam se dají odkoukat i základní principy uvažování při analýze.

A potom mohou nastat dvě situace:
1. Mám zpracovanou tu analýzu a je potřeba programovat. Pak není třeba se ptát „Jak naprogramovat sociální síť“, protože to mi říká právě ta analýza.

2. Nemám analýzu a nejsem ani schopný ji udělat. Pak nezbývá než najít někoho, kdo ji udělat schopný je.
confused93
Profil
Moc všem děkuji za rady, určitě mi pomohly. Ale asi jsem neměl mluvit o sociální síti, nechci nic tak složitého. Spíš jsem ten seriál sháněl kvůli tomu, abych věděl jak databázi uspořádat. Jak jí zabezpečit. Můj projekt bych mohl spíš připodobnit k www.chcigrafika.cz nebo hodnoceni ucitelu.cz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0