Autor Zpráva
Jan22
Profil
Dobrý den.
Prosím o radu, jakou učebnici byste doporučili na naučení se tvorby www stránek, tak aby byla co nejjednodušší.
Děkuji
Taurus
Profil
www.jakpsatweb.cz. Je to lepší možnost jak kniha. V případě knih poradí jiní.
lionel messi
Profil
Jan22:

Súhlasím s Taurom, doplním ešte vynikajúci online zdroj novších súčastí CSS 3 a HTML 5 Moderní tvorba webových stránek.

Ale na základy použiteľnosti sa bude vynikajúco hodiť knižka od Steveho Kruga. Nenaučí ťa síce kódovať, ale pri tvorbe samotného dizajnu je to skvelý pomocník.

Nepíšeš, či uprednostňuješ české zdroje, alebo nemáš problém ani s angličtinou.

Prešiel som si aj svoju knižnicu (s niekoľkými anglickými titulmi), ale nič vhodné pre úplného začiatočníka v HTML alebo CSS som v nej nenašiel, keďže sa v tejto oblasti sústredím najmä na literatúru pre mierne pokročilých.

Vydavateľstvo cpress má v ponuke 2 knihy, ktoré by prichádzali do úvahy, no jednu z nich podľa ukážkovej kapitoly posúdiť neviem a k druhej mám isté výhrady.

Možno by som sa ešte zamyslel nad titulmi HTML 5 Okamžitě a CSS Okamžite, mínusom je však cena (z jednej knihy sú zrazu dve za skoro 500 Kč) a v istých pasážach asi aj pre nováčika zbytočné zabŕdanie do detailov…
Tomáš123
Profil
Jan22:
Odporúčim ešte vyhnúť sa internetovému zdroju itnetwork.cz. W3schools už je na tom vraj lepšie, ale medzi všeobecne uznávané zdroje stále nepatrí...

Lionelom messim spomínanú prvú knihu z vydavateľstva Computer Press mám doma. Žiadna sláva. Nemyslím, že ide všetky princípy a pokročilejšie techniky vysvetliť na príklade tvorby jednej (pomerne bežnej a jednoduchej) webovej stránky. Ďalej kniha príliš presadzuje využívanie najmodernejších technológií a klamne informuje hlavne v sémantickom prínose nových HTML5 blokových prvkov pre vyhľadávače. Neplatí to dnes, nie to ešte v roku vydania knihy, 2012.

Myslím, že najvhodnejšie, hoci kvôli množstvu nesprávnych informácií nie pre začiatočníka, je učiť sa priamo z rôznych internetových zdrojov.

Ako začiatočník som sa z knihy neučil, základy som v čase kúpy dosť dobre ovládal (považoval som sa za mierne pokročilého) a hľadal skôr ucelenú publikáciu. Inú knihu o HTML a CSS som nikdy neprečítal – neodvážim sa radiť vo výbere.

Súhlasím, že pre začiatočníka je vhodným zdrojom jakpsatweb.cz. Nepamätám si, že by som sa tam v časoch začínania dozvedel niečo nepravdivé.
noko
Profil
Tomáš123:
Co je špatné na Itnetwork? Já jsem se tam naučil (a myslím celkem obstojně) PHP.
Tomáš123
Profil
noko:
Já jsem se tam naučil (a myslím celkem obstojně) PHP.
Ó, pardón. Moje odporúčanie sa týka hlavne HTML, ale chyby sa nájdu aj v článkoch o CSS. Kvalitu materiálov o PHP ešte neviem posúdiť.
noko
Profil
Tomáš123:
Aha, HTML a CSS jsem se taky učil na Jak psát web takže jak je to na Itnetwork nevím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0