Autor Zpráva
Doominick
Profil *
Nemáte někdo zkušenosti s rušením .at domény ?

Zní to sice divně, ale .at domény se neruší jak je běžné tím, že je přestanu platit :( Je mi to hloupé, ale tohoto jsem si všiml až příliš pozdě.

Hosting měl akci, tak jsem .at doménu koupi za 1euro s tím, že bude prostě jen na rok jako podpůrná přesměrovávací doména zajetého webu. Překlikovka sem tam někoho přivedla, ale jednotky uživatelů měsíčně, takže nemělo absolutně cenu ji dále platit. Co jsem už ale ignoroval byli emaily od poskytovatele, kde mě varoval, že v případě nezaplacení přechází doména z jejich správy pod nic.at kde se automaticky prodlužuje (!) a že pro zrušení mám buď postupovat podle návodu na www.nic.at/en/service/domain-cancellation nebo oni (registrátor) že to za mě vyřídí dokud mají doménu ve své správě.

Tuhle příležitost jsem už propásl a tak to doménu budu muset asi doplatit i když nerad včetně pokuty za nezaplacení a pak jí ještě sám zrušit :(

Ale oni chtějí FAX !?! to jsem v životě neposílal a moc se mi s tím začínat nechce.

Nevíte o nějakém méně drastickém postupu jak tu doménu zrušit ?

Celé ty .at domény jsou radost, jak tak nad tím uvažuji. K registraci není potřeba vůbec nic ale ke zrušení takový porod a to už mi od nic.at chodí výhružky že jestli si nepohnu, tak to předají vymahačům. Takovou doménu mám pocit rád na ten jeden rok registruji někomu, kdo mě nasere :D .

Ale vážně nerušil jste to někdy někdo? prosím prosím.
ProbablyYes
Profil
Možná do toho jen nevidím, ale co že přesně zmůže vymahač z Rakouska? Zvlášť, jestli je to jako u nás a doménu si můžeš registrovat na jakékoliv jméno. Dle podmínek sice ne, ale reálně to nikdo neověřuje.
Doominick
Profil *
Těžko říct no.

Každopádně ten systém kdy se neověřuje, jestli jsem skutečně ten kdo daný smluvní vztah uzavřel, ale pak se automaticky prodlužuje donekonečna a k jeho uzavření se totožnost ověřuje velmi pečlivě není nic příjemného. Ale funguje to tak už dlouhá léta a podle toho co jsem četl na internetu všichni platí, protože jim nakonec nic jiného nezbude.

Rozporovat to tím, že nejsem ten kdo smluvní vztah založil a někdo se za mě jen vydával by nejspíše fungovalo… ale až u soudu a to by jistě bylo drané i časově náročné.

A jestli a případně jak v EU funguje přeshraniční vymáhání pohledávek o tom nemám ani nejmenší tušení. Ale divil bych se, pokud by nefungovalo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0