Autor Zpráva
it47
Profil
Ahojte,

chcel by som si zlepsit moje vedomosti a naucit sa nieco nove, co mozem vyuzit pri tvorbe s webmi (nie mobilne aplikacie).

Ovladam pokrocile PHP, ale chcel by som sa nieco nove naucit. Nieco co je teraz v trende, a dokazem s tym spravit velke veci.

Co by ste mi odporucali?

Vopred dakujem velmi pekne.

it47
Mlocik-sntb
Profil *
it47:
Neviem čo v podstate chceš, ale skus:
node.js, ruby, angular, jQuery....
Kcko
Profil
Naučit se nějaký framework, třeba NETTE. Dle tvých dosavadních topiců PHP rozhodně pokročile neumíš, takže se mu věnuj dále.
Tomášeek
Profil
it47:
Říci o něčem, že to umím dobře, je většinou totéž, jako říci, že to neumím vůbec :-)

Pokud bys uměl dobře programovat, trh se o tebe porval a neměl bys čas na podobné rozpravy. Lidí, kteří jsou v něčem dobří (v jedné věci), je pomálu. O ty, kteří umí od každého trochu a nic pořádně (nejen) na trhu práce zájem není.

Mlocik-sntb:
Nevím, kam jsi tou odpovědí mířil. Vyjmenoval jsi hezký seznam, ale vždyť to nedává vůbec smysl. Mícháš dohromady server a klienta, doporučit PHPkáři (pokud bych připustil, že je fakt dobrý) jQuery je jako bys managerovi nabídl ke koupi ojetýho trabanta.
Mlocik-sntb
Profil *
Tomášeek:
Víš ale že na server sa pripája klient, Teda jQuery môže použiť i když programuje v PHP. Jinak JS nemusí byť na strane klienta (viď node.js)
Tomášeek
Profil
Mlocik-sntb:
O serverovém JS jsem se nezmiňoval (záměrně jsem nemluvil ani obecně o JS), schválně jsem vypíchl jQuery, které je klientské. A zpravidla programátoři PHP, pokud nejsou patlalové, do klientských JS (a tedy i jQuery) nezasahují - pracují max. s daty, které dostanou od klienta AJAXovým požadavkem, a klientovi data vrátí (dále s nimi opět pracuje někdo jiný).
Rfilip
Profil
Pokud se chceš rozvíjet v oblasti frontendu můžu doporučit stránky předmětu Klientské aplikace v Javascriptu, který jsme tenhle semestr měli na Fakultě elektrotechnické ČVUT.
it47
Profil
Rfilip:
vdaka za prednasky a ostatne rady.

co si myslite o React.js? Dokazal by som s tym spravit web? Aaaa aku knizku by ste k tomu odporucali?

Vopred dakujem velmi pekne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0