« 1 2 »
Autor Zpráva
ObiSkyWalker
Profil
Máte už někdo zkušenosti s knihou CSS Hotová řešení? Dle popisu mi připadne jako výborná příručka pro "stylování" webu.
AlešD
Profil
Mám ji objednanou (a zaplacenou) a zatím nedorazila, za to dorazila faktura, ve které se píše, že mě ji dodají hned poté co vyjde...

Pokud by váš hlad po informacích o CSS byl natolik veliký, že jej nelze překonat, objednal bych si také skvělou knihu od Marka Prokopa CSS kaskádové styly pro webdesignéry.

Taky se lze podívat po netu, v češtině třeba na intervalu.cz je mnoho hotových řešení, nebo i u Petra Staníčka na jeho webu wellstyled.com
ObiSkyWalker
Profil
AlešD
Děkuji za odpověď.
Myslel jsem, že kniha CSS Hotová řešení už vyšla. Teď mi došlo, jestli se neptám předčasně.
Na internetu je toho sice hodně, avšak já doufám, že v knize najdu něco "víc" než je na internetu.
Anonymní
Profil *
Myslel jsem, že kniha CSS Hotová řešení už vyšla. Teď mi došlo, jestli se neptám předčasně.

Oficiálně už vyšla, je jen otázkou spedice, jak rychle bude na pultech.

Na internetu je toho sice hodně, avšak já doufám, že v knize najdu něco "víc" než je na internetu.

Najdeš, to mohu zaručit. Najdeš všechno na jednom místě ve správných souvislostech.

Zdraví
-- Dero
Dero
Profil
Myslel jsem si, že nejsem přihlášený, proto podpis. Jsem to opravdu já.
AlešD
Profil
Dero:

nechtěl jsem, aby můj příspěvek vyzněl tak, že všechno se na internetu najde, omlouvám se. Jinak bych si tu knížku asi neobjednal...

Zdraví Aleš D.
Dero
Profil
nechtěl jsem, aby můj příspěvek vyzněl tak, že všechno se na internetu najde, omlouvám se. Jinak bych si tu knížku asi neobjednal...

Aleš: Však jsem na to nijak nereagoval, děkujeme každému čtenáři, který nám důvěřuje. Osobně doufám, že se Ti kniha bude líbit. Jinak na internetu se dá najít úplně všechno, ale v tištěné podobě, česky a na jednom místě je to přeci jen praktičtější.

Mimochodem, kniha už je na pultech knihkupectví. Dnes jsem se zastavil v jednom brněnském a měli ji. (a propos: Barvič a Novotný, na České, poslední dva kusy)
Plaváček
Profil
Dero je tak trochu stydlivka, tak na něj musím prásknout, že kniha obsahuje jednu perličku, kterou v češtině na internetu nalézt nelze a kterou on osobně přeložil a zpracoval z originálu, totiž kompletní vysvětlení a popis takzvaného CSS Svatého grálu (viz http://www.alistapart.com/articles/holygrail ). A List Apart nám ochotně udělil souhlas k překladu a k publikování.

Abych ale odpověděl na otázku tazatele - ano, knihu má smysl si koupit zcela jednoznačně, protože jsme se na ní všichni dost nadřeli a tolik praktických CSS ukázek i s popisem pohromadě asi nikde jinde nenajdete.
quinux
Profil
Ještě jsem tu knihu nečet takže ji nebudu hodnotit po obsahové stráce, která bude jistě skvělá. Ale jednu chybu ta kniha přeci jen má, je to její špatná použitelnost - u takovéhoto typu knihy bych (myslím nejen já) ocenil kroužkovou vazbu, která je naprosto geniální, když chci něco opsat. :o))
Plaváček
Profil
Quinux:

Dobrá připomínka, ale špatný hrob. Princip výroby a vůbec vše okolo tisku je třeba konzultovat s vydavatelem. V tom jsme malí páni :)
jozob
Profil
Ja už ani neviem, kedy som si ju objednal (dva mesiace (?))... A ešte neprišla. Ale už sa teším.
AlešD
Profil
Právě kniha přišla a na první (i druhý pohled :-) vypadá moc dobře. Něco mezi popisem CSS a Mayerovým ovládáním CSS. Zrovna to, co jsem hledal. Navíc CD neobsahuje jenom příklady uváděné v knize, ale i aplikace jako browsery současné i starší, toolbary, specifikace HTML XHTML a dost dalšího.

Takže odpověď za mně: koupit!

P.S.: velký dík autorům, i proto, že se vzdali honoráře ve prospěch "Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR" , což jsem právě zjistil.
Hugo
Profil
Tak jsem dostal zprávu od své drahé polovičky, že už mi tu knížku koupila. Bohužel se k ní dostanu až v září.

BTW:

V Kroměříži už mají pouze jeden kus :-).
koudi
Profil
btw. kdo je vlastně ten 'kolektiv'?
jozob
Profil
koudi
Plaváček, Dero a tuším že aj ďaľší (prepáčte, nevspomínam si).
Dero
Profil
koudi
Plaváček, Dero a tuším že aj ďaľší (prepáčte, nevspomínam si).


A ten druhý (bo třetí, tzv. kafénosič, jsem já) do party je Honza Bien.

AlešD

Děkujeme!
koudi
Profil
Koukám, že samá dobrá společnost - začínám se o tuto knihu zajímat :)
Buďte prosím schovívaví ke starému lenochovi a hoďte mi link, kde se dá tato kniha obejdnat.
mata
Profil
pro koudiho:
http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=1394
jozob
Profil
koudi
Aktivita prospieva zdraviu...

...

...

...


knihy.cpress.cz <---- na, tu máš a hľadaj :o)
koudi
Profil
mata
Díky příteli, zachránil jsi mne od (minimálně) třiceti vteřinového hledání :)
koudi
Profil
jozob
Já vim, já vim...ale dneska už sem duševně tak utahanej, že bych to asi nezvlád ;)
mata
Profil
Off topic:
http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=2103

Flexibilní webdesign - Vytváříme přizpůsobitelné a přizpůsobivé stránky pomocí XHTML a CSS
Dan Cederholm

"Zdrojový kód je plně lokalizován do češtiny..."
myslíte, že je to i včetně tagů? ;-)
koudi
Profil
mata
Určitě, když to tam píšou :).
koudi
Profil
Tak přátelé, objenáno - doufám, že mne nezklamete (což zrovna u vás asi nehrozí) :)
Timy
Profil
autoři
Nevýhody: [přímé stylování skrze atribut style] Definice stylu nejsou opakovatelné (...); návrh i údržba CSS je tak velmi náročná; lze použít jen v HTML (novější verze jazyka XHTML tuto možnost již vypustily).
(Kapitola 1 - Stručné základy CSS, strana 21)

Tohle je myšleno jak?


Jinak kniha perfektní, po dlouhé době kniha do které jsem se s chutí začetl :-).
Chamurappi
Profil
Reaguji na autory:
Mrknul jsem na obsah.
1) Na straně 95 píšete „Chybné počítání rozměrů“. Tím patrně myslíte to, s nímž přišel Netscape. Popisujete i postup, jak box modely sjednotit na stranu toho „chybného“?
2) Na straně 210 se zmiňujete o odrážkách. Doporučujete je měnit vždy jen pomocí vlastnosti list-style-type? Nebo uznáváte atribut type u číslovaného seznamu?
3) Na straně 231 mluvíte o „rozích bloků podle CSS 3“. Vztahujete je jen na bloky? A skutečně je máte podle CSS 3 nebo spíše podle implementace v Mozille?
4) Na straně 245 čtu „Využívejte kaskádu“. Jak mohu jako webmaster využívat kaskády stylopisů prohlížečův-můj-uživatelův? Neplete si autor onoho nadpisu kaskádu s kombinovanými selektory?
5) Na straně 164 je podle obsahu Rejstřík.

I přes tyto připomínky užitečnost knihy nezpochybňuji.


Reaguji na Timyho:
Staníček ví, že existují tři DTD v HTML 4 i v XHTML 1. Ale rád na to zapomíná při každé příležitosti, když se chce proběhnout po schodech v utržené výtahové kabině.
Plaváček
Profil
Chamurappi:

ad 1) - nadpis kapitoly je pravda trochu zavádějící, měl spíše znít "Rozdílné počítání rozměrů", což už se ale dále v textu vyskytuje a vysvětluje (citace z knihy: "Nejstarším a nejfatálnějším problémem celého CSS je rozdílné počítání rozměrů prvků. Existují v podstatě dva odlišné modely, jak tyto rozměry počítat..."). Myslím, že se shodneme, že důležitější než názvosloví je správné pochopení principu a hlavně návod, jak se potížím s rozdílným chápáním box modelů vyhnout. Přesto přiznávám své pochybení - ano, měl jsem při závěrečné korektuře nadpis upravit.

ad 2) - o atributu type u číslovaného se kniha nezmiňuje z jednoho prostého důvodu. Stránka, na kterou narážíš je součástí kapitoly s praktickými příklady, která má ukázat, jak pracovat se seznamy pomocí CSS stylů (obrázky v seznamech, přetypování seznamů atd.). Nic více, nic méně.

ad 3) - opět cituji z knihy: "Ve specifikaci CSS3 se hovoří o vlastnostech border-radius a box-shadow. Zatím jde však pouze o koncept, implementace v dnešních prohlížečích prakticky neexistuje. Jen Mozilla má již připravenou vlastnost border-radius, zatím ji ale lze použít jen s pomocí proprietální vlastnosti -moz-border-radius, což její praktické využití limituje spíše k experimentálním pokusům." Praktická ukázka je pochopitelně tvořena tak, aby se v Mozille zobrazila, čili v příkladu je pochopitelně použit -moz-border-radius. Ostatně do specifikace CSS 3 jsme nechtěli příliš zabíhat.

ad 4) - ne, myslím, že vzhledem ke skutečnému obsahu kapitoly je nadpis zcela v pořádku (i když možná mohl znít "Využívejte kaskádu a dědičnost". Kaskádou se, pokud vím, neoznačuje pouze kaskáda stylů uživatel-autor-prohlížeč, ale také algoritmus, který se použije v případě, že více pravidel definuje nějakou vlastnost pro stejný prvek. Na straně 31 téže knihy je srozumitelný popis principu dědičnosti a kaskády, tebou zmíněná kapitola obsahuje výhradně pár praktických ukázek, jak principu kaskádování a dědičnosti využít při tvorbě kódu.

ad 5) - tak to bohužel už není naše chyba, rejstřík jsme dodali jako extra soubor, číslování stránek asi mírně zvrzali při sazbě. Chybička se prostě občas vloudí.

A na závěr, abych tě uklidnil - kniha pochopitelně obsahuje i kapitolu věnovanou DTD a nikomu nedoporučuje ani XHTML nebo HTML. Kniha je věnována především CSS s důrazem na praktická řešení nejobvyklejších problémů při tvorbě stránek.

Snad jsem odpověděl dostatečně.
Leo
Profil
Prave jsem zakoupil, s 10% slevou, a tesim se az prectu, je to plne informaci a kazdy kdo pracuje s CSS by ji mel mit v knihovnicce. Leo
koudi
Profil
mam jednu výtku: kdyz píšete o nějakém problému a ze jeho řešení je na straně x, tak ste to taky mohli udělat jako klikací odkaz, aby se nemuselo listovat ;)
Bubák
Profil *
koudi Pomůže upgrade prohlížeče ;-)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0