« 1 2
Autor Zpráva
Vita
Profil *
Při stylování "čističe" tam používají vlastnost content: ' ';

Jak tomu rozumět? Myslel jsem, že vlastnost content lze použít jen na prvky s pseoudotřídou :before nebo :after, a ani ta syntaxe hodnoty ' ' se mi nějak nepozdává. A IE to přece nepodporuje, nebo jo? A funguje mi to i bez toho :o)
Jay Jay
Profil
Mno, konečně mi ji česká "pošta" přivezla :)
Beru ji jedním dechem, jsem v půlce, ale ta korektura té knihy je vcelku strašná :(

Suma sumárum : pochvala.
Jayaram
Profil *
O CSS jsem si dost přečetl - nejvíce z internetových zdrojů - a když jsem se poprvé do této knížky podíval bylo mi okamžitě jasné, že je tím co tu tolik chybělo.

To že se autoři nadřeli je poznat na první pohled. Knížka je pečlivě provázaná odkazy a připadáte si jako na webových stránkách :). V jiných knihách mi chybí to, že nemohu klikat... v této nikoliv! Autoři neskrblili - dělí se o svá "léta praxe, odříkání a dřiny", což se jentak nevidí. Vše je podáno stručně, jasně. Struktura knížky je dobře promyšlena.

Díky.
MZF
Profil
Moc pěkná knížka. Některý věci, nad kterými jsem dříve strávil přemýšlením hodiny, jsou v ní jasně vysvětleny v jednom odstavci. Kdyby vyšla o pár měsícůl dříve, ušetřil bych pár desítek hodin zkoušení, hledání, tupých úderů do klávesnice a výkřiky nepublikovatelných výrazů...

I tak jí beru jako skvělý sumář. Mimochodem Svatý grál je velmi pěkná věc, to Derovi chválím.

Škoda jen mnoha překlepů, některých opravdu vážných (ale CCS na přebalu jsem si všiml až po upozornění :)).

Výborná práce!
habendorf
Profil
Mimochodem Svatý grál je velmi pěkná věc, to Derovi chválím.

Pěkná věc to je, ale proč to chválíš Derovi?
Dero
Profil
I tak jí beru jako skvělý sumář. Mimochodem Svatý grál je velmi pěkná věc, to Derovi chválím.
Pěkná věc to je, ale proč to chválíš Derovi?

Aby nedošlo k mýlce: autorem tzv. Svatého grálu je Matthew Levine, já jsem s jeho dovolením pouze převzal a popsal jeho koncept.

Myslím si však, že to autor příspěvku dobře ví.

MZF: Děkujeme za pochvalu, vážíme si každého spokojeného čtenáře. Zní to jako fráze, ale je to tak.
jozob
Profil
Dero Holy Grail samozrejme nenašiel. Ale opísal ho skvele. Za to si zaslúži pochvalu.
habendorf
Profil
Updated: už jsem vychladnul, takže tu po sobě hezky smažu svůj původní komentář k celé té věci kolem grálu
MZF
Profil
habendorf

Chválím mu to, protože díky němu jsem se s Grálem vůbec setkal. Kdyby si nedal tu práci ho přeložit a přepsat, tak o něm dneska s největší pravděpodobností nevím.
milošák
Profil *
Zkoušel jsem Svatý grál ve starších prohlížečích a tam se zobrazuje špatně. konkrétně Explorer 5.5, Opera 6.01 a Mozilla 1.7. Je pravda, že prohlížeče Opera a Mozilla se ve starších verzích moc nepoužívají, ale Explorer verze 5.0 a 5.5 je stále dost rozšířen. Je to tak nebo jsem zbytečný šťoural. Ale kniha je super.
Náhledy naleznete na http://www.volny.cz/weby/svaty-gral.html
esl
Profil *
Je pekne, ze tvorbu sloupcu kniha shrnuje do prehledne tabulky ultimativni prirucka tvorby sloupcu (str. 157), ale kdyz je tak malicka, ze je jeji text necitelny, trosku ztraci na vyznamu. Nezverejnili by autori, nekde na internetu, citelnejsi verzi?
Chamurappi
Profil
Na stránkách 73 a 74 je zmíněn element <rowgroup>. Smím vědět, který z autorů knihy jej vynalezl a proč?
Chamurappi
Profil
Na kdy je plánované opravené vydání? Měl bych víc připomínek, tudíž by mě zajímalo, jak moc mám pospíchat s jejich sepsáním.
Railbot
Profil
Chamurappi
Slyšel jsem, že se chystá. Někde zaznělo, že už prý velmi brzy. Čert aby věděl, co je na tom pravdy. Prý je už kniha k mání s CSS na hřbetu, ale to asi ještě nebude ono opravné vydání, ale jen dotisk...přetisk...kdo ví.
Plaváček
Profil
Chamurappi

Poslední informaci od vydavatele, kterou mám k dispozici (a také jeho prosbu, abych opravil chyby a doplnil věci kolem IE 7) je, že by aktualizované vydání mělo vyjít někdy v létě.

Problém je, že ostatní autoři z časových důvodů se už nechtějí na novém vydání podílet (kromě Dera, který pomoc přislíbil) a já se také musím nějak živit. Psaní knihy je nehorázný žrout času a osobně se mi do podobného dobrodružství už moc nechce.

Pokud ale máš nějaké faktické připomínky (a věřím, že ano), sepiš je. Mou emailovou adresu znáš, budu jenom rád. Ostatně uvítám každou pomoc i nepatrnou, aby se v novém vydání opravily chyby, překlepy a podobné nešťastnosti, které mé maličkosti i korektorům utekly.

Chtěl bych jenom poznamenat, že kniha má zájemce naučit kaskádové styly, nikoliv je vrhnout do složité problematiky točící se kolem HTML a XHTML. To jen na okraj :)

Railbot
Ano, překlep na obalu byl opraven, takže původní kniha s CCS na hřbetu bude tak trochu rarita :)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0