Autor Zpráva
kick
Profil *
Jsou prazdniny tak bych se chtel naucit o prazninach nejakemu jazyku :) mam zakladni zkusenosti s html. A pri hledani na internetu jsem narazil na techto par knizek kterou byste me prosim doporucili.
PHP 5 : začínáme programovat - abych se do php nejak uved na monitoru se me nechce z linux softu cist 100 dilu ne prilis dobre na oci ( tiskarnu nemam).
Velká kniha PHP 5 a MySQL - Bud tuto anebo mistrovstvi
Mistrovství v PHP 5 - Bud tuto anebo velkou knihu
Prosim poradi me nekdo? dekuji
MZF
Profil
Já se do PHP taky plánuju pustit. Mám půjčenou "Programujeme PHP profesionálně" (2. vydání; 2002). Ale vůbec o té knize ani o jiných nic nevím. Také by mě zajímalo, jaká kniha PHP je vhodná, nevhodná případně nejlepší.
kick
Profil
MZF to jsem rad ze nejsem sam :-) ja jsem o teto knize taky přemýšlel ale zdala se mě být starší ( se mě zda že je o php 4 ) . tak našel by se někdo kdo by nám poradil ? a jestli by nekdo kdo ma moznost upravy (edit) Zpráv tak prosím přidejte názvu otazník aby tam byl Kterou knihu o php 5 ? dekuji
MZF
Profil
Tak jsem otevřel tu svoji knihu a teď ji po hodině zase hezky zavírám. Nikdy jsem neprogramoval a vzhledem k tomu, že jsem podle té knihy nepochopil ani instalaci, to asi nebude to pravé ořechové. Zítra vyrážím do knihkupectví se poohlédnout po něčem jednodušším.

Hodnotá diskuze.
Schimpanze
Profil
Zkus PHP5 od Jiřího Koska. Je dobrá pro začínajci.
llook
Profil
Schimpanze
Už jsem chtěl zajásat, že by vyšlo od Koska PHP5, ale nemůžu to najít. Nepleteš si to s PHP5 od Jiřího Brázy?
MZF
Profil
Taky jsem byl překvapen. Googlil jsem a kde nic tu nic, takže asi opravdu půjde o knihu Jiřího Brázy.
Suji
Profil *
Velká kniha PHP 5 a MySQL od Gilmora je dobra kniha. A to nejen pro zkusene programatory, ale i pro zacateniky. Ja s ni zacinal a nemel jsem problem.
A co se tyka Programujeme PHP profesionalne, mel jsem ji pujcenou z knihovny a nebyl jsem z ni nijak nadseny, takze jednoznacne doporucuji prvni zminovanou knihu od Gilmora.
ronnie
Profil
Mistrovství v PHP 5 se vůbec nehodí pro začátečníky, naopak je to spíše pro pokročilejší programátory. Pro PHP 4 tady bylo mnoho dobrých knih, pro PHP 5 nic moc (alespoň ne pro začátečníky, pokročílí mají lepší výběr)
Zdeněk Košťál
Profil *
Velká kniha PHP5 a MySQL (je to od Zoneru tusim) a k tomu Mistrovsti... podle me nej volba... hodne dlouho jsem v tom listoval v knihkupectvi a ja si alespon tuto kombinaci poridim, ve velke knize je dobre popsano propojeni mysql, ruzne techniky... hlavne mi prisla dobra cestina ve skriptech a docela zajimave reseni pro zacatecniky. V mistrovstvi te zase nauci vytezit z PHP maximum, ale to je dobre az po te prvni knize... necetl jsem je zatim, ale hodne dlouho jsem se rozhodoval nad vyberem.
H13
Profil
Z mých zkušeností můžu potvrdit, že velká kniha je opravdu dobrá, už jsem php trochu znal, ale kniha mi odpověděla na hodně otázek, který jsem ohledně php měl...

jedniná věc, která mě trochu dostala, byl jeden skript, ve kterým autor použil pro výpis z databáze funkci htmlentities (nebo nějak tak podobně), která převádí text na kódovaný znaky, a protože jsem si o této funkci nic nepřečetl, nevypisovalo mi to český znaky z databáze i když jsem provedl různý nastavení s databází (SET, atd...) no a po dvou dnech zkoušení jsem se podíval pořádně na tu funkci a zjistil jsem, že htmlentities neumí český kódování iso-8859-2 a proto to pořád hází nečeský znaky... takže jestli si někdo tuto knihu koupíte a budete zkoušet nějaký skripty a narazíte na htmlentities... Kromě tohoto skriptu však překladatel upozorňuje na různý nesrovnalosti v uvedených skriptech. Dobře je tam taky vysvětleno OOP a nakonci jsou uvedeny praktický třídy, který se týkají zpracování dat z databáze...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0