Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Dostávám docela často dotaz, jestli neznám nějakou dobrou knížku na studium javascriptu. Pokud možno v češtině. Můžete někdo něco doporučit?
jirkamacich
Profil
JavaScript - efektivní nástroj na oživení WWW stránek.
Grada, Slavoj Písek.

Nic pro ty, co chtějí JavaScript opravdu umět, ale spíše pro ty, co si chtějí oživit své stránky.
Yuhů
Profil
Díky, Jirko, za odpověď. Je fakt, že tahle knížka od Slavoje Píska je jednou z mnoha "efektových" knížek. Marně hledám spis, co by vzal javascript od základu a pořádně. A pokud možno moderně.
Vít Dlouhý
Profil
Já četl "Praktický JavaScript" (Pavel Kout, Zoner Press), základy tam sice nejsou (kniha obsahuje 130 konkrétních tipů (hotových příkladů) rozdělených do 9 tématických bloků), ale myslím, že by se hodit mohla -- když ne tobě Yuhů, tak některým návštěvníkům ;-)

Více: http://zonerpress.cz/kniha-prakticky-javascript.html
halogan
Profil
No, nechci se dotknout Pavla, ale ja bych tuto knizku radeji nebral. Sice je bran ohled na vsechny prohlizece atp., ale nejlepsi v cestine je prelozeny O'Reilly, je sice trochu starsi, ale stale je v tom velike mnozstvi informaci.
werner
Profil
Za velmi zdařilou publikaci považuji:
JavaScript Kompletní průvodce, 2. aktualizované vydání
Autor: David Flanagan
Cena: 790 Kč/1189 Sk
Počet stran: 842Nutno podotknout, že cena zas tak zdařilá, pro mnohé z nás, není :)
halogan
Profil
werner: Tu jsem mel presne na mysli, cena je sice vyssi, ale stoji to za to, ale zase neni uplne nejlepsi, nejlepsi stale zustane devedge.netscape.com...
Yuhů
Profil
A werner získává pro svou kolej deset bodů za historicky první použití obrázku v diskusi. Děkujeme za otestování vkládání. Navíc je to s hezkým zvířátkem!

Ano, tuhle knížku znám. Asi jsem ji četl ve špatné době, přišla mi tehdy dost neprůstřelná. Líbí se mi v ní, že striktně rozlišuje standardní ecmascript od jednotlivých implementací.
werner
Profil
Dík za 10 bodů pro mou kolej. Snad pomůže získat celkové 1. místo :)))
Vlado
Profil
Podla mna je super kniha Javascript Profesionalne od Steevena Holznera, preda ju Computer Press.
Zlomenina
Profil
Oživování stránek pomocí sktiptů/David Morkes/ Praha : Grada, 2002/ Obsahuje rejstřík/190 stran.
Tak v téhle knížce je to trochu víc od podlahy
Polaroid
Profil
Díval jsem se na toho Flanagana v knihkupectví a přišla mi to opravdu dost dobrá kniha, ale je opravdu tak kvalitní, že bych za to měl dát osm stovek???
Petr Weida
Profil
mám ji doma, můžu doporučit
Leo
Profil
Flanagan je ZDALEKA nejkvalitnejsi a nejuplnejsi kniha o JavaScriptu (tm) :-) kterou muzete sehnat, ke kter se budete opakovane vracet i po dlouholete praxi. Leos Ondra
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0