Autor Zpráva
Meldo
Profil
Neviete mi poradit nejaku knihu(knihy) o tvorbe sieti, serveru a webhostingu? diky
Wan-To
Profil *
To záleží na tom, v čem chceš hosting programovat. Zkus třeba JSP nebo PHP.
izsak
Profil
Wan-To
Zase si sa ukázal ako nestutočný odborník. Tento raz na server-side technológie.

Meldo
Máš na výber 2 platformy: MS Windows Server alebo Linux. Kniha, ktorá rozoberá všetky témy komplexne a v jednom celku asi nie je. Budeš si musieť zohnať samostatné knihy. Konkrétne knihy závisia od tvojich skúseností.
halogan
Profil
Izsak: Jeste by se hodil BSD z hlediska bezpecnosti.

Na webhosting by bylo dobre znat apache (nebo IIS na win), coz ti jiste rekne kniha Linux: administrace serveru Apache (http://marecek.kup.to/trade/productview/10512/369/). Necetl jsem ji celou, ale vypada velice dobre.

Co se tyce siti a serveru, tak tam je potrebna znalost Linuxu/*BSD a take Samby, na to jiste literatura je take, ale nevim presne, zkuste se kouknout ve svem oblibenem knihkupectvi.
Meldo
Profil
Neviem ci ste pochopili spravne moju otazku. hladam knihu ktora sa zabobera sietami. teda ako sparavit siet, zabezpecenie siete atd, dalej khiha o webhostingu t.j. ako zriadit vlastny webhosting, zabezpecenie, popis technologii atd. najlepsie pre zaciatocnikov alebo mierne pokrocilich.
izsak: no moje znalosti nejsu nijak svetoborne: php, html, css, ciastocne js, ucim sa mysql
Leo
Profil
A zkousel jste si nekdy nainstalovat sam na pc Apache (webserver), PHP a MySQL? Tim bych zacal, softwarem, pak operacnim systemem serveru, a nakonec sitemi a hardware (pokud to bude potreba). O Apache existuji knizky urcite, stejne tak o Linuxu. Je to dost obsahla problematika, Leo
Meldo
Profil
php 4.0.3, Apache, mysql, php myadmin samozrejme nainstalovany mam. tak isto aj os win 2003 server pc1 a win xp pc2. ale mam problem rozbehnut doma malu siet, pretoze som to nikdy predtým nerobil. preto sa chcem informovat ci niekto nemá nejaké dobré skúsenosti s nejakou knihou. takisto ten web server. nieco som skusal ale moc mi to neslo. preto tie knihy.
Leo
Profil
K Apachi je nejspis nejlepsi tohle, ale je to k verzi 2:

http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=1163

Leo
thingwath
Profil
To je těžký, tohle na jednu knížku asi nebude. K dostání je třeba kniha Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS, která postupně probírá síťové vrstvy a pokud se chce člověk něco dozvědět o sítích, zlé to není (je fakt, že na můj vkus je tam zbytečně moc prostoru věnováno druhé vrstvě).

O zabezpečení nejsou zlé knížky Hacking bez tajemství (ať už Windowsová nebo Linuxová, podle toho co chcete).

Ohledně Linuxu poradí Linuxový dokumentační projekt (volně stažitelné) nebo případně další knihy. Viděl jsem Linux pro správce Windows nebo jak se to přesně jmenovalo a něco do sebe to má.
thingwath
Profil
Leo

To tak hrozně nevadí, kupříkladu na Windows bych asi verzi 1.3 nepoužil.
atuh
Profil *
Meldo mozno na zaciatok by bolo najlepsie zobrat 2 masiny a na jednu s nich nakopnut lansite 602?? A mas malu siet a ostatne az potom?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0