Autor Zpráva
Knopi
Profil
Ahoj, vím, že jsem tento žánr nepatří, ale webdesigneři jsou zapálení čtenáři, to je jasné jako facka. Nedávno jsem přečetl první scifárnu. Jemnovala se Obchodníci s vesmírem (Frederik Pohl). Knížka se mi tak líbila, že jsem se do scifi dozajista zamiloval. Nenašel by se zde někdo znalejší v tomto žánru, který by mi doporučil nějaké kvalitní čtivo? Děkuji
nightfish
Profil
A. C. Clarke
R. A. Heinlein
Clifford D. Simak
Frederik Pohl
Isaac Asimov

pro začátek bych doporučil sbírku povídek http://www.fantasyshop.cz/zbozi_detail.asp?id=5057 (doufám, že je to ona...kdysi dávno jsem na ni narazil v knihovně a je to opravdu kvalita)
Casero
Profil
Ještě si dovolím přihodit asi samotného zakladatele sci-fi H.G.Wellse...sice jsem četl jen jednu knížku od něj, ale byla supr...další jsem viděl zfilmované, a taky supr...
k
Profil *
Knopi
A doporucuji sehnat si film(nebo serial?) "Stoparuv pruvodce po galaxii" (Hitchhiker's Guide to the Galaxy). Ale ne ten novy!!! Musis si sehnat ten sestidilny z 70 - 80. let.
Anonymní
Profil *
http://www.scifi-povidky.wz.cz/
AlešD
Profil
Ještě dodám:
Frank Herbet
Stanislaw Lem
John Wyndham
Michael Crichton (jenom něco :-))
z českých alespoň:
Ludvík Souček
Ondřej Neff

z filmů rozhodně "Vesmírná odyssea 2001" a "Solaris" - původní ruská od režiséra Tarkovského, ne ten americký paskvil.

Update: ještě jsem zapoměl na Sama Lundwalla a jeho "Nic pro hrdiny". Taky něco Ladislava Fukse není zrovna od věci, takové "Myši Natálie Mooshaberové" je scifi, horor a politický trailer dohromady.
Plaváček
Profil
Knopi

Obrať se s důvěrou na můj email, poskytnu takovou základnu sci-fi čtení, že se ani neoženíš :)
Knopi
Profil
Všem moc děkuji za odpovědi, udělal jsem si poznámky a ještě písnu Plaváčkovi, ale doufám, že se jednou ženit budu ač jsem na to ještě mladý. :o)

Jen tak mezi námi, víte, že profesionální spisovatelé májí většinou ve smlouvě, že musí přečíst kolem 250 až 300 knih za rok, aby nebyli pozadu. Tomu říkám nášup..., měli jsme ve škole poměrně zajímavou přednášku, tak jen pro zajímavost. :o)
orson
Profil
no prihodim jeste sve dva spoty, kde rozepisuji ty nejlepsi scifarny a jsou tam i odkazy na nejake ceske i zahranicni zebricky:
Nejlepsi sci-fi knihy,
Dobré sci-fi a fantasy knihy
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0