Autor Zpráva
webster01
Profil
Linux

Můžete doporučit nejakou knizku o Linuxu? Sem v tom uplny zacatecnik, takze abych to pochopil, ale zase na druhou stranu nechci nejakou 150 strankovou publikaci. Proste knizku od uplnych zacatku az po slozitejsi konce (nebo radsi stredy :D ) Diky, jo a odkazy na google, moc neberu. Vím ze je tam vsechno, ale ja sem ochoten raci koupit knihu, lepe se mi z toho cte, a mam to porad po kupe. :-)
Gekon
Profil
Nepovídej.
webster01
Profil
Co? Trochu nechapu, jesi to myslis jako vtip, tak diky moc, ale ja si srandu nedelam...Raci nepis nic priste...;-)
Manq
Profil
univerzálních knih o Linuxu moc není, Knihu o Linuxu si vybírej podle distribuce, pro kterou se rozhodneš.

osobně mám tuto, ale bohužel jsem ji ještě moc neprostudoval, tak ti nemohu říct zkušenosti.
webster01
Profil
Hm, tak na tudle sem se jeste nedival... Momentalne sem vybiral mezi temato :
1) Používáme Linux - 3. aktualizované vydání
2) Linux jdi do toho
3) Linux Dokumentační projekt, 3. aktualizované vydání

Tak co vy na to? :-) ma nekdo nakou z techto tri?
Mastodont
Profil
Sám coby začátečník doporučuju Ubuntu nebo Kubuntu jako distribuci - a knížku? No chtělo by to takovou, která začne výkladem GUI a rozdílů proti Win, a postupně probírá konzolu a další věci. Zatím jsem ale na takovou nenarazil ....
Davex
Profil
Knih o Linuxu mám více a pro začátečníka bych doporučil Používáme Linux, ale víc se mi líbí kniha Správa operačního systému Linux
webster01
Profil
Davex : Tak kterou bys teda doporucil? Pises tady ze bys neco doporucil ale vic se ti libi neco jineho
Davex
Profil
Ta druhá už asi nebude nikde k sehnání.
Gekon
Profil
webster01
Když jsem odesílal příspěvek, v tom tvém nebylo vůbec nic, editoval jsi ho až po mně.
Jan Rippl
Profil
Lepší způsob jak si osvojit užívání GNU/Linux je pročítání wiki a diskusních fór na stránkách príslušných distribucí. Určitě jednou z nejideálnějších je Ubuntu (prac. prostředí Gnome). Také by bylo dobré navštívit www.linux.cz
webster01
Profil
Gakon : Je to možné, tak promin...To me nenapadlo...
webster01
Profil
Našel jsem ještě jeden kousek : Mistrovství v RedHat a Fedora Linux
Co na něj ríkáte? (Ale nevím jestli je to kniha pro mně, protože jak jsem již zminoval, jsem uplny začatečník v této oblasti)
Hooonza
Profil *
Jen si říkám, jestli chceš číst knížku anebo používat Linux? Trochu s nadsázkou, píšeš, že jsi začátečník... Jestli chceš číst knížku, kup si takovou, jaká se Ti líbí.
Jestli chceš používat Linux, tak ho začni používat a kašli na knížky. Začni třeba nějakou LIVE distribucí (třeba se Slaxem mám dobré zkušenosti, Mandriva má taky [url=ftp://ftp.mandrivauser.cz/Mandrivalinux/official/iso/2007.1]ONE CD[/url] verzi, ta je v něčem podobná woknum, takže srozumitelnější), ta se nemusí instalovat, ale spustíš ji přímo z CD a "ošahej" si ji. Čti si diskuse, ať vidíš, s čím se setkávají ostatní a jak to řeší - to z knížek stejně nevykoukáš. Potom existujou stránky, které se Linuxu věnují, tam zjistíš podrobnosti do větší hloubky, až se v tom začneš vrtat a budeš trochu rozumět. A pak taky uvidíš, co (a jestli vůbec něco) Tě o linuxu zajímá a budeš vědět, jakou si koupit knížku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0