Autor Zpráva
AW
Profil *
sháním nejakou fakt dobrou knihu o html ...
kniha od jiřího koseka se někde koupit nedá ? "tvorba dokonalých www stránek"
Martin Kuželka
Profil
Tvorba dokonalých www stránek se dá koupit třeba na Vltavě. Kvalitu této knihy nemůžu posoudit.
Petra
Profil
Mám pocit, že je ještě poměrně normálně k dostání, ale nekupovala bych jí. Přecijen už je staršího data (1998 myslím) a velká část věcí tam uvedených se dnes doporučuje dělat úplně jinak.

Možná bych na HTML ale nekupovala knížku žádnou, těch tagů je pár a jak je používat je na Internetu popsáno tisíckrát. Spíš bych doporučila pořídit si knížku o CSS, třeba od Petra Staníčka nebo Marka Prokopa.
ronnie
Profil
Vřele ti mohu doporučit serial o (x)html na www.interval.cz + knihu od Pixyho, je to dokonala kombinace.
AW
Profil *
tak nevim css nebo html knihu ..?
mě zajíma webdesign můžete se podívat na moje weby O:) vím neni to žadnej zázrak ale chci se učit :-)
Thalia-tuyyo.Net
Anastasie.Net
Mariah-c.tk

Jsem vám moc vděčná za všechny vaše rady :)
ronnie
Profil
No umíš html a trochu i css, pak bych ti určitě doporučil knihu Webdesign s webovými standardy od Dana Cederholma, počíta s tím, že uživatel má určité základy. K tomu bych přidal css tady na JPW a přečtení xhtml seriálu od M. Snížka na zmiňovaném intervalu.
Nyunyu
Profil *
Já bych ti nedoporučoval žádnou knihu, ale www.jakpsatweb.cz. Je to lepší než všechny knihy dohromady, protože Yuhů ví o čem mluví a všechno hned vidíš na názorném příkladě. Mám doma dost knížek o webdesignu, ale spíše knihy jako Nenuťte uživatele přemýšlet (dobrá kniha) nebo Tvoříme přístupné webové stránky (výborná knížka). Kupovat knížky o html je podle mě zbytečné, protože na jakpsatweb najdeš fakt všechno.
Yuhů
Profil
Já si myslím, že kniha
HTML - tvorba dokonalých webových stránek
zase tak zastaralá není. Je velmi srozumitelná. Je v ní notně zastaralá kapitola o češtině, trochu zmatená kapitola o CGI a cookies a je tam hodně divný skript na změny odkazů. Před sebou ji nemám, ale jinak je to de facto stále popis aktuálních technologií. Nic lepšího na téma HTML nikdy v češtině nevyšlo.
Leo
Profil
Obvykle a obecne doporucuju knihy od O'Reilly (bile, barevny pruh a cenobile zvre na obalce), rada jich vysla v ceskym prekladu, existuje i HTML, ale nemam ji po ruce tak nevim do jake miry je kvalitni. Leo
Thomas
Profil
Od O'Reilly mám knihu <b>html a xhtml kompletní průvodce</b>a je docela dobrá!
Leo
Profil
Problem prakticky vsech knih o HTML a XHTML je v tom, ze se tam objevuji i hodne zastarale veci a konstrukce, a pokud autori narazi na nejaky JavaScript, je to vetsinou uplny des. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0