Autor Zpráva
rkomoras
Profil
Ahoj, chci poradit s výběrem knihy. Mám vyhlédnutou knihu Mistrovství v PHP 5. PHP zatím umím jen hodně málo, je pro mě vhodná?
Měsíček
Profil
Spíše doporučuji knihu :

PHP5, MySQL, Apache - Vytváříme webové aplikace
Matesek
Profil *
rkomoras
Ne není pro tebe vhodná.

Já umím PHP celkem průměrně a i na mě je velice profesionální.

Pokud nejsi špička v OOP a nespravuješ vlastní server, tak ti ta kniha je skoro kničemu.
rkomoras
Profil
Matesek
to mě překvapilo, protože na webu knihy.cpress.cz píšou tohle:
Základy PHP, přehled změn a novinek v PHP 5
...všichni vidí jako mínus počeštěné ukázky...no a co? tak je přepíšu jinak...
Měsíček
Profil
Jde o to, že ty "základy" se vezmou šmahem.
rkomoras
Profil
..tak se radši podívám po jiné...co ta PHP5, MySQL, Apache - Vytváříme webové aplikace - ta je dobrá?
Leo
Profil
Doporucuju

Velká kniha PHP a MySQL 5 (W. Jason Gilmore, Zoner Press, loni vyslo nove vydani)

Leo
Měsíček
Profil
Mě hodně pomohla celý půl rok jsem se snažil pochopit MySQL a dopadlo to bídně pak si stačilo koupit tuto kniuh + stačili 2 dny a to co jsem potřeboval (připojení, zápis, čtení, vytváření tabulek atd ..) umím najednou hned .. čím to asi bude :)
Mistr
Profil
rkomoras
Není možné se do té knihy chvilku začíst v nějakém knihkupectví nebo v nějaké knihovně? Uvidíš, jak se Ti s ní bude pracovat.
Joker
Profil
rkomoras
Pro mě osobně byla knížka spíš takový doplněk k webovým zdrojům a vlastním pokusům. Pak stačí kdeco, spíš něco trochu "popisného".
Já si kdysi koupil "PHP- programujeme profesionálně", líbila se mi, ale už jsem ji pěkných pár let neotevřel a dneska už bude zastaralá (založená na PHP4)
Kajman_
Profil *
Mistrovství v PHP 5

Pokud chcete zvládnou php jako další programovací jazyk, měla by to být dobrá volba.
yellow
Profil
Tato kniha:
PHP5, MySQL, Apache - Vytváříme webové aplikace
se dá na netu sehnat naskenovaná, tak si ji stáhni, pokud ti bude sedět tak si ji kup
Mně se velice líbí.

A na sql doporučuji knihu "Naučte se sql za 21 dní".

Doporučuju obě dvě.
rkomoras
Profil
takže ta kniha neučí i MySQL?
Měsíček
Profil
Učí a docela dost .. jinak skenovanou si ji nestahuj.
steeldog
Profil *
naucis se zde oop, ale vetsinu knihy popisuji repozitare a bez vlastniho serveru je ti to k nicemu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0