Autor Zpráva
rkomoras
Profil
Kterou knihu pro GIMP byste mi poradili? Hodila by se mi hlavně nějaká zaměřená na webdesign.
Railbot
Profil
Píšeš, jako by byl nějaký velký výběr. Opak je pravdou.

http://knihy.root.cz/kniha/gimp-uzivatelska-prirucka/
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/grafika/gimp-prakti cka-uzivatelska-prirucka-2-aktualizovane-vydani/

A to je asi tak všechno v češtině. V EN existuje také pár knih, ale většinou jen základy a pokročilejší techniky. Něco pro webdesign přímo ne.
rkomoras
Profil
Dík. Pro Photoshop určitě existuje mnohem víc knih, ale já už radši budu pracovat jenom v GIMPu.
Railbot
Profil
Proč ne, ale pro profesionální dráhu je to nepoužitelný editor.
Kolibáč
Profil
Railbot
Není pravda. Znám několik profesionálů pracujících zásadně v GIMPu. No a když po nich zaměstnavatel chtěl práci v PS, vykašlali se na něj s tím, že se to nedá používat.
Měsíček
Profil
"No a když po nich zaměstnavatel chtěl práci v PS, vykašlali se na něj s tím, že se to nedá používat."

Tak to neví o čem mluví.
The89s
Profil *
S PSkem jsem pracoval nekolil let a nyni pracuji v GIMPu a s prechodem jsem nemel sebemensi problem. GIMP je dnes jiz na vysoke urovni a s cistym svedomim muzu prohlasit: vubec neni pravda, ze neni vhodny na profesionalni drahu a kdo tvrdi opak, ten nevi o cem mluvi ;).
Btw kdo, at uz z jakychkoliv duvodu chce, nebo dokonce musi prejit na GIMP z PSka (jako ja), vrele mu doporucuji vyzkouset Gimpshop.
Streamer
Profil
GIMP je na profesionalnu pracu nepouzitelny.... s prechodom nan som mal problem.... ovladanie uplne strasne,
uz len to ze photoshop je tu uz nejakych 17 rokov svedci o tom ze je to best... a hlavne neprogramuju to nejaky ludia v komunite zadarmo...
celkovo nemozes nieco free rovnat s produktami Adobe
Streamer
Profil
Znám několik profesionálů pracujících zásadně v GIMPu. No a když po nich zaměstnavatel chtěl práci v PS, vykašlali se na něj s tím, že se to nedá používat.

ukaz nejake profesionalne prace v GIMPe, mozno zmenime nazor ale podla mna tam nic pekne nevytvoris tak lahko ako vo photoshope... zase tiez to chce trochu talent
lumča
Profil *
streamer :
uz len to ze photoshop je tu uz nejakych 17 rokov svedci o tom ze je to best... a hlavne neprogramuju to nejaky ludia v komunite zadarmo...

takze to co je tu dlouho je automaticky lepsi nez neco noveho? kdybys ty vytvoril novy software jak bys ses ho snazil rozsirit? myslis ze nekdo bude hned kupovat novy program od nove firmy kterou by ta komunta zalozila?
anonymní
Profil *
Milý pane, ovládání GIMPu je čistě záležitost zvyku. Profesionální práce? Zkuste se podívat zde. Naopak musím konstatovat, že jsem i po 4 roky trvajícím používání GIMPu zkusil PS. A výsledek? Absolutní hrůza! Prostě nebyl jsem schopen pochopit ani ovládání, ani principy PS. Smůla. A co se týče komunit, co říkáte Linuxu? Většina distribucí (ok, tak SUSE zrovna ne :D) je vyvíjen komunitou a open-source, a přesto je linux nebývale kvalitní, stabilní a výkonný OS. V případě GIMPu je to nejinak ;-)
joe
Profil
S Gimpem bych snad ani nezačínal, je to ztráta času a raději se podíval po nějaké verzi Photoshopu, třeba po té studentské. Samozřejmě záleží na talentu grafika a trpělivosti, ale Gimp rozhodně není pro tvorbu profesionálnějších webů. Ovládání je otřesné - přesně takové, na které jsou zvyklí uživatelé z Linuxu (jim to samozřejmě tak nepřijde). Na weby tu byl, je a bude Photoshop nebo Fireworks a nikdo nikdy mě nepřesvědčí, že nějaký neovladatelný s hrozným GUI editor s názvem Gimp, by mohl být někdy velkou konkurencí produktů od Adobe.
Lexter
Profil
Gimp je na ovládání samozřejmě složitější editor. Proč? Protože Photoshop má klikátka na kdejakou kravinu (mluvím s ohledem na webdesign). Je to samozřejmě daleko pokročilejší editor. Toť celé. Tohle není boj. Já na gimpu vyrůstal a nečiní mi nijaké obtíže pracovat s oběma editory. Od kdejakého blbce jsem syšel: A co CMYK? A co podpora 32bitů? Jasně, na webu tohle určitě využiješ... Jen kraďte, pak hlaste i když houby víte.

Jasně, co se týče tiskové grafiky atd je gimp nepoužitelný. Mluvím stále o webové grafice. Je to složitější, ale je.

S photoshopem vše vytvoříš daleko snáze. Nebudeš nad tím muset tak moc přemýšlet, ale hůř pochopíš principy. Pokud o to stojíš.

Streamer
Tak já ti nevím, tenhle návrh byl ohodnocen docela kladně a já ho v gimpu dělal. To že neříkám na každém rohu, který editor mám zrovna v pazourách neznamená, že v něm nevznikají dobré práce.

Nechápu, proč tu hážete špínu na docela dobrý grafický editor. Linuxáci jsou ztraceni v psku, windousáři zase v gimpu. Těm zdatnějším je to v určitých úkonech ukradený.

Edit: Pardon, nevšiml jsem si data založení tématu.
Gimp pro webdesign? Klidně. Možná bych ho i doporučil. Člověk pochopí základní principy a spíš ho to donutí nad prací víc přemýšlet. Hlavně se na mě nesesypejte, mluvím z osobní zkušenosti.

Abych odpověděl zakladateli vlákna. Moc knih nenajdeš, spíš žádnou. Ale přečti si tutoriály pro psko, je to na jedno brdo.

Edit: Pardon, nevšiml jsem si data založení vlákna.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0