Autor Zpráva
sonix
Profil
Zdravím Všechny.
Asi 1/4 roku se učím PHP ale furt si myslím, že na vetší projekt zatím nemám patřičné zkušenosti. Proto jsem se rozhodl koupit další knihu o PHP a to takovou, kde bude spíše více praxe a praktických ukázek, než osvětlení syntaxe. Vím, že v každé knize o php je ke konci kapitola věnovaná praktickým ukázkám, ale většina knihy je spíše o vysvětlení syntaxe samotného jazyku. Prosím tedy o vaše zkušenosti s knížkama o praktických ukázkách a tipy, jakou knihu si mám pořídit. (vlastním Jirku Koska a Jirku Brázu). Hledal jsem všude ale zatím bez výsledku respektive jsem nenašel knihu, která by byla z větší části věnovaná praktickým ukázkám.
Děkuji předem za případné tipy a zkušenosti. :)
Měsíček
Profil
Praktické skripty ti budou na nic, pokud nezvládáš základy syntaxe.

Tohle je zajímavá kniha:

http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-st ranek/K1436_php-a-mysql-hotova-reseni/

a jinak doporučuji:

http://zonerpress.cz/kniha/pro-programatory/velka-kniha-php-a-mysql-5- kompendium-znalosti-pro-zacatecniky-i-profesionaly
sonix
Profil
Základy mám dávno za sebou.. Jen si chci přečíst literaturu o praktických ukázkách, neboť praxe není nikdy dost...
Měsíček
Profil
"Základy mám dávno za sebou.. Jen si chci přečíst literaturu o praktických ukázkách, neboť praxe není nikdy dost..."

Opravdu? V tom případě by pro tebe byla kniha docela zbytečná, hotových skriptů na pitvání a praxe je na internetu více než dost .. škoda tří stovek.
sonix
Profil
Ale kniha je mnohem praktičtější, než sedět 4 hodiny na netu a hledat scripty.... Ale to je každyho věc.
Zdeněk Košťál
Profil
sonix
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-st ranek/php-a-mysql-vytvarime-webove-databazove-aplikace/

Tady postupně vytváří eshop. Mám ji doma, ale ještě jsem ji nečetl, tak nemohu hodnotit. Určitě ale čti věci na internetu, studuj skripty a zkus si psát vlastní systém...

Měsíček
škoda tří stovek
Kdyby jen tří :-).
Měsíček
Profil
"Ale kniha je mnohem praktičtější, než sedět 4 hodiny na netu a hledat scripty.... Ale to je každyho věc."

Je to strašně praktické, když člověk opisuje skripty z kusu papíru, který se mu neustále otáčí (neberu ohled na to, že většina knih poskytuje skripty z celé knihy zdarma ..) .., ale máš pravdu je to každého věc, jestli si myslíš, že ti pomůže když si nakoupíš knihy, které obsahují převážně praktické ukázky spíše zajdi na zahraniční knihy v česku žádné dobré nenajdeš (kromě moji výše zmiňované :)).
sonix
Profil
Přesně tohle jsem měl na mysli. Dík. Samozřejmě si píšu nějaké ty scripty a pitvám scripty od jiných.. ale přečíst si knihu je jedna věc a pitvat scripty je druhě věc.. Viš jak to myslím.
sonix
Profil
Měl bys tip na zahraniční literaturu o Praktických ukázkách?
Měsíček
Profil
No ještě mě napadá tato kniha mám ji doma, ale pokud si ji někdy budeš chtít koupit tak doporučuji spíše v Angličtině, .. překladatelé to doslova zmrvili skripty převážně nefungují kvůli překladu, ale jestli znáš základy PHP jak jsi říkal přišel by jsi na to jak to opravit velice rychle .. takže pokud už tak anglický originál.

http://knihy.cpress.cz/Pocitac/Book.asp?ID=2095

Vytváří se tam Diskusní fórum (něco na způsob této diskuse), také E-shop a další věci :)
sonix
Profil
Mě právě láká koupit si knihu, která se zabývá třeba tou tvorbou toho e-shopu popř. diskusního fora. Myslím si, že tato publikace bude vhodná.
kacica
Profil
http://knihy.cpress.cz/Pocitac/BookPages.asp?BookID=627
PHP a MySQL
Vytváříme webové databázové aplikace
Hugh E. Williams, David Lane
velmi dobra kniha, vsetko je vysvetlenena konkretnom priklade
sonix
Profil
http://knihy.cpress.cz/Pocitac/BookPages.asp?BookID=627
PHP a MySQL
Vytváříme webové databázové aplikace
Hugh E. Williams, David Lane
velmi dobra kniha, vsetko je vysvetlenena konkretnom priklade


Dnes jsem si tuto knihu koupil a jsem naprosto spokojen s vykladem :) V celé knize (krom začátků) jsou praktické ukázky demonstrovány na e-shopu "Vinotéka". Je srozumitelně psaná, ale cena nic moc (450 Kč - Neoluxor černá labuť se slevou 40 kč)
Měsíček
Profil
"Dnes jsem si tuto knihu koupil a jsem naprosto spokojen s vykladem :) V celé knize (krom začátků) jsou praktické ukázky demonstrovány na e-shopu "Vinotéka". Je srozumitelně psaná, ale cena nic moc (450 Kč - Neoluxor černá labuť se slevou 40 kč)"

Uvidíme jestli se pod to podepíšeš až to přečteš :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0