Autor Zpráva
Whizz
Profil *
zajimaly by me vase nazory na knihy o webdesignu..

mam tu Dokonaly webdesign od mindzaka a je to ta nejhorsi kniha co jsem kdy v ruce mel napriklad.
Take starsi Nenutte uzivatele premyslet od Steve Kruga i kdyz je technicky jiz velmi zastarala tak principy atd vysvetluje IMO obstojne.

V posledni dobe jsem u cpressu videl

Návrh a tvorba webů - Vytváříme zákaznicky orientovaný web (Douglas K. Van Duyne, James A. Landay, Jason I. Hong)
a
Web design- Kompletní průvodce (Thomas A. Powell)

Podle obsahu mohou byt zajimave, nemate je nekdo? Muzete zhodnotit? Nebo jine? Jde mi spise (no spise jenom) o principy, grafiku, vlivu elementu na uzivatele, postupy, principy, grafika (techniky) a tak dale.. Tzn ze nehledam zadne kody, CSS a tak dale, ikdyz na prekazku nebudou.

Dekuji za pomoc, pri cenach knih bych rad investoval dobre - viz treba ten mindzak
Marty
Profil
Zběžně jsem prolistoval obě z nich, ale protože mě nezaujaly (nebylo v nich nic, co bych nevěděl) tak jsem si je nekoupil.

Ale podrobněji:

Návrh a tvorba webů - Vytváříme zákaznicky orientovaný web
Je taková jakoby kuchařka, jak udělat firemní web, krok po kroku. Příjde my napsaná stylem, že autor dělal zrovna nějakou zakázku pro firmu a při tvorbě webu napsal tuhle knížku. Navíc je to celkem dost tlustý a spousta věcí co je tam rozsáhle popsáno, bych dokázal vtlačit do jednoho odstavce.

Web design- Kompletní průvodce
Je už celkem dost stará (což je ve webdesignu asi zásadní) a navíc mi příjde dost podobná právě knížce od pana Kruga. Je o něco méně tlustší, jak předchozí knížka, ale mám tušení, že se zabývá problematikou od úplných základů (css, html, atd...).
Whizz
Profil *
díky za postrehy, jeste jsem narazil na kladnou recenzi knihy "neobycejne uzitecna kniha o webu". Neznate nahodou i tuto?
Jinak prave na Krugovi se mi libi, ze to nein zdlouhave, proste jde primo k veci
Marty
Profil
Měl jsem na ní jeden čas i zálusk, je tam zajímavě popsáno spoustu drobných rad a tipů, které se většinou dozvíte až po delší web tvorbě.

Ale moc o webdesignu to není, řekl bych, že je to spíše kniha o tom, jak přilákat na web návštěvníky a spousta podobných témat (rychlost načítání, atd...).

Je psaná ale IMHO dobrým stylem (co nejstručněji a přitom se dozvíte to, co potřebujete).
Whizz
Profil *
Dík, takze asi za precteni bude stat... Jeste jednou dik, a samozrejme budu rad za dalsi tituly nebo zdroje o kterych vsichni vite.
birkana
Profil *
Jako začátečník hltám vše o webdesignu, tvorbě a pod.; jak knihy tak i na webu. Tituly (ne všechny), které jsou pro mne dobrým zdrojem informací, profesionálové zatracují jako nepovedenou hrůzu. Knihy testuji tak, že navštívím vědeckou knihovnu, knihu si půjčím a teprve po přečtení se rozhodnu zda koupit či nikoli.
Leo
Profil
Kniha o webdesignu bez kodu a praktickych reseni je az na detaily (treba psychologie cekani, pusobeni barev) jen prazdne tlachani, podle meho nazoru. Dobre jsou ted knihy od Zoner Pressu, ale treba po Eric Meyer o CSS: ovladnete kaskadove styly, bych nesahal. Leo
Yuhů
Profil
Whizz - Neobyčejně užitečná kniha o webu - v knihkupectví mě zaujala, koupil jsem si ji. Od té doby jsem z ní párkrát utřel prach, párkrát zběžně otevřel, vždycky znuděně zavřel. Neobyčejně o-blbostech-ukecaná kniha, možná je to i o webu.
Whizz
Profil *
Yuhů : tak Ti dekuji, usetris mi vydrene penize.. Ono nakonec stejne na vetsinu veci asi clovek musi prijit sam ... A ten design me asi nikdo taky nenauci ;)
Yuhů
Profil
snad jedinou věc, kterou jsem si z té knihy odnesl,
-- vlastně ne, já už jsem to věděl, jenom mi to potvrdila --
je to, že statický obsah, tematicky uspořádaný a dobře provázaný odkazy je mnohem lepší než web sestavený jenom z aktualit, rubrikových článků a blogových zápisků.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0