Autor Zpráva
Etruska
Profil
Dobrý den,
rád bych si vybral nějaké čtivo o OOP (nejlépe v PHP). Syntax víceméně umím, spíše bych potřeboval nějaké praktické návrhy struktury. Zatím programuji většinou procedurálně, s tím, že mě sice občas napadne řešení v OOP, ale cítím, že je to poměrně krkolomné a že by to určitě šlo napsat efektivněji. Na zdejším seznamu literatury mě zaujaly dvě knihy: Objektově orientované programování bez předchozích znalostí - ale bojím se, aby to nebylo jen shrnutí syntaxe pro začátečníky. Mistrovství v PHP 5 - u této knihy mně zase přijde (podle popisu) že tam není OOP věnován dostatek místa. Pokud máte nějaké zkušenosti s těmito dvěma knížkami, případně jinou literaturou, která vám při studiu pomohla, budu velmi vděčný za vaše poznatky. Děkuji
joe
Profil
Etruska
Podívej se spíš na jiné programovací jazyky, pro které je více textů, třeba na Javu a pak už pro tebe nebude problém psát OOP i v PHP.
Etruska
Profil
joe
Ano, počítám s tím, že asi nebude nějaká nově vydaná knížka zabývající se jen OOP v PHP, ještě k tomu v češtině. Může to být v Javě, C++, v podstatě by to mělo být všechno přibližně stejném základu. Jen bych rád, kdyby sem někdo napsal své zkušenosti o té či oné publikaci. Knížky mají totiž tu nevýhodu, že se z nich nedají pořídit screenshoty a ani nemají bezplatné demo verze, čili je těžké jen podle obalu (zvlášť když vypadá každý skoro stejně) poznat kvalitní knihu.
suky
Profil
Etruska
Prvni jmenovana kniha urcite neni pouze shrnuti syntaxe, ale po precteni urcite nepochopis OOP. Ale doporucuji s ni zacit. Zjistis z ceho se OOP sklada, jak to pouzit, pochopis casem.
Etruska
Profil
suky
Dám tedy na tvojí radu. Děkuji.
wwww
Profil *
mistrovství v PHP 5 mám, je tam jen o trošku víc informací než v manuálu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0