Autor Zpráva
KoLi
Profil
Potřeboval bych radu od vás, profesionálů. Prohlížel jsem níže uvedené diskuze o vhodné knize. Vybral jsem si tuto - Odkaz. V HTML a CSS se celkem pohybuju. Je mi 14 let a tak se bojím, jestli tu knížku vůbec celou dokážů pochopit :-|. Co vy na to?
Timy
Profil
KoLi
Je mi 14 let a tak se bojím, jestli tu knížku vůbec celou dokážů pochopit
Je nepravděpodobné, že to celé pochopíš. Začal bych s něčím jednodušším nebo si na www.linuxsoft.cz/php/ vyzkoušej, jak moc to PHP budeš chápat.
Falcon
Profil
ja som si nedavno kupil túto Odkaz je to pre totalne lamy a som spokojný všetko vysvetlené "ľudskou rečou"
Bl1tZ
Profil *
ja som si nedavno kupil túto Odkaz je to pre totalne lamy a som spokojný všetko vysvetlené "ľudskou rečou"

Ano tudle knihu jsem si také zakoupil spolu s knihou Php5, MySQL, Apache a jsem zcela spokojen. I když u druhé zmiňované knihy jsem musel věci dohánět doučením z internetu.
Měsíček
Profil
Reaguji na KoLiho:

"Potřeboval bych radu od vás, profesionálů."

Promiň, že radím - nejspíše neoprávněně, ale:

"Vybral jsem si tuto - Odkaz."

A udělal jsi dobře.

"Je mi 14 let a tak se bojím, jestli tu knížku vůbec celou dokážů pochopit :-|."

Pochopení/Nepochopení nezáleží na věku, ale na tom jestli si ochoten pro to něco udělat.

"Co vy na to?"

Už nic.

Reaguji na Timyho:

"Začal bych s něčím jednodušším nebo si na www.linuxsoft.cz/php/ vyzkoušej, jak moc to PHP budeš chápat."

Opravdu myslíš, že seriál na linuxsoftu je lépe podaný a jednodušší než výklad ve výše zmiňované knize?

Reaguji na Bl1tZe:

"Ano tudle knihu jsem si také zakoupil spolu s knihou Php5, MySQL, Apache a jsem zcela spokojen."

Já mám pouze tu "druhou" -> není špatná, ale je v ní mnoho chyb a špatných návyků, tudiž doporučuji jen těm, kteří mají alespoň základní znalosti programování v PHP.
Timy
Profil
Měsíček
Opravdu myslíš, že seriál na linuxsoftu je lépe podaný a jednodušší než výklad ve výše zmiňované knize?
Opravdu myslíš, že něco takového tvrdím? :-) Ne, jen když to absolutně nebude probírat, tak neutratí zbytečně peníze za knihu...

Pochopení/Nepochopení nezáleží na věku, ale na tom jestli si ochoten pro to něco udělat.
Myslíš, že třeba tříleté dítě bude schopné programovat? Věk samozřejmě roli hraje a já si myslím, že je krajně nepravděpodobné, že by čtrnáctileté dítě bylo schopno pochopit vše, co je v té knize obsaženo. Nemyslím si, že by pochopil nějaký algoritmicky složitější úkon (třeba násobení matic). Je daleko pravděpodobnější, že to nepochopí; ergo na věku záleží.
Měsíček
Profil
Reaguji na Timyho:

"Věk samozřejmě roli hraje a já si myslím, že je krajně nepravděpodobné, že by čtrnáctileté dítě bylo schopno pochopit vše, co je v té knize obsaženo."

Mám jak knihu na kterou odkazoval tak i knihu na kterou odkazoval Bl1tZ a jakožto patnáctiletý si troufám říct, že co bylo v knize - tak jsem pochopil, takže opravdu je to věkem?

"Nemyslím si, že by pochopil nějaký algoritmicky složitější úkon (třeba násobení matic). Je daleko pravděpodobnější, že to nepochopí; ergo na věku záleží."

Jdeš do extrémů - myslím, že víš jak jsem to myslel, pochopit či nepochopit základy syntaxe základních programovacích jazyků jako je PHP, JS, C/C++ ve 14 letech o něčem svědčí :). Koukni třeba zde. A tam na 4. místo, i když algoritimizační úlohy jsou pro někoho primitivní, jsou mnohonásobně složitější než pochopení toho co se vysvětluje v knížkách a zkus si tipnout kolik je Al.Man. roků :)
Timy
Profil
Měsíček
Mám jak knihu na kterou odkazoval tak i knihu na kterou odkazoval Bl1tZ a jakožto patnáctiletý si troufám říct, že co bylo v knize - tak jsem pochopil, takže opravdu je to věkem?
Jakou to má souvislost? Že jsi to pochopil nemá přímou souvislost s tím, že celkově vzato je ta pravděpodobnost na pochopení u 14 letého člověka malá. Dám ti mnoho protipříkladů, kdy 14 letý člověk nepochopil mnohem jednodušší věci než o jakých jsem mluvil. Nevylučuji ale, že se takoví jedinci objeví. Kdybych to vylučoval, napsal bych, že je nemožné ve 14 pochopit celý obsah knihy, ale já jen napsal, že je to nepravděpodobné.

Jdeš do extrémů
Násobení matic je extrém? :o) Je to vcelku triviální operace, kterou lze napsat během pár minut. Pokud si chce napsat web, kde bude akorát includovat soubory podle nějakého $_GET["page"] a kde bude nějaký mailform, tak na to nepotřebuje celou knihu. A nakonec platí -- pokud by byl opravdu tak inteligentní, aby to všechno pochopil, tak by se určitě neptal "jestli to teda jako vůbec pochopím".
Měsíček
Profil
Reaguji na Timyho:

"Jakou to má souvislost?"

Asi takovou jakou matice a PHP :)

"Že jsi to pochopil nemá přímou souvislost s tím, že celkově vzato je ta pravděpodobnost na pochopení u 14 letého člověka malá."

Tím jsem narážel na to, že jsem začínal chápat teprve až jsem chtěl :)

"Dám ti mnoho protipříkladů, kdy 14 letý člověk nepochopil mnohem jednodušší věci než o jakých jsem mluvil. Nevylučuji ale, že se takoví jedinci objeví."

Souhlasím.

"Násobení matic je extrém?"

Pro 14 letého kluka, který nenávidí matematiku možná ano.

"A nakonec platí -- pokud by byl opravdu tak inteligentní, aby to všechno pochopil, tak by se určitě neptal "jestli to teda jako vůbec pochopím"."

Možná.

Ukončíme to, pointou mých příspěvků bylo vyjasnění tvých pro mě z části zavádějících odpovědí a to se mi podařilo, díky za čas.
yFang
Profil
KoLi
Já jsem třeba začínal s tímhle:
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-stranek/php-a-mysql-nazorny-pruvodce-tvorbou-dynamickych-www-stranek/

V té době mi bylo také 14, začátek byl celkem v pohodě, ale když se dostalo na databáze, tak jsem trochu nechápal (hlavně relace a spojování tabulek) a přeskakoval, což se mi pak trochu vymstilo :-). Vrátil jsem se k tomu až později. Ale i tak si myslím, že je pro začátek dobrá.
KoLi
Profil
Děkuji za rady, zavírám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0