Autor Zpráva
Hunter 89
Profil *
Prosím vás, chcel by som sa opýtať na váš názor na knihu: Vytváříme WWW stránky a spravujeme moderní web site- 6.aktualizované vydání. Autor: Jiří hlavenka a kolektiv.
Ice
Profil *
tak pred dvema roky by byla ok, ted uz je zastarala, jenom html, neco malo o css o xhtml ani zminka. Ale byla to moje prvni kniha o webu a dost zakladu jsem se naucil. Spis dava vseobecny prehled.
Acci
Nic moc, mám ji doma. Ale tohle o ní před čtyřmi lety napsal Yuhů:
Vytváříme WWW stránky a spravujeme moderní website (oranžová), 3 různá doplňovaná vydání. Tato kniha vypadá na první pohled dobře, ale při podrobném studiu jsem zjistil, že obsahuje spoustu nepřesností (doslova chyb). Většina příkladů není testována. Některá témata jsou zpracována povrchně (skripty) nebo doslova trapně (ASP, IIS). Nebo vůbec (čeština). Jsou popisovány technologie v praxi nefunkční (CSS 2, Channels), aniž by se o této nefunkčnosti objevila zmínka. Nemůžu se zbavit pocitu ze silné nevyváženosti knihy. Pokud někomu ušetří studijní čas, pak jiného zmate. Nicméně je to to nejlepší od CP, co jsem zatím viděl.
Yuhů, Jak psát web (2001)
Hunter 89
Profil *
Takhle se zeptam: Hodí sa pre amatéra, ktorý donedávna ani nevedol, čo že to je tag?:-))) Naučím sa v nej základy a veci potrebné pre tvorbu interaktívnej webovej stránky, ktoré budem poprípade ďalej rozvíjať?
To Ice: A ktoré máš vydanie? Totižto v šiestom vydaní je značná časť knihy(asi 60 strán) venovaná CSS, a taktiež tam je niečo málo o PHP, Apache, MySQL, Java Scripte, XML a Flashi MX.
To Acci: Ne, to je asi 5. vydanie, bo šetka vyšla ,,až" v roku 2002.
ice
Profil *
taky sesty, pro amatera je ok-da ti ten prehled aby jsi vytvoril nejakou stranku. Sice zalozenou na tabulkach. O css je tam jen zminka jak to funguje. Do podrobna to moc nejde. Na to se spis hodi Meyer od www.zonerpress.cz kde jsou styly popsane jak je aplikovat na webu. => kup si ji na zaklady je dobra, ale na interaktivni aplikace zapomen. na to uz budes potrebovat php, flash..... A takova kniha asi neexistuje.
Anonymní
Profil *
Pro amatery dobre. Pro pokrocilejsi veci uz moc ne:( KER
Yuhů
je úplně špatná.

Už v roce 1998 byla špatná. Co teprve teď?

Když už jít do starých knih, tak Jiří Kosek: HTML

Moderní knihy o HTML neznám, ale těžko může být něco zmatenějšího než ta oranžová bichle od Hlavenky z ComputerPressu. Ve vší úctě.
Hunter 89
Profil *
Jo, diky, uprimnost predevsim:-)))
To ICE: Flash je v poho, ho ovladam... velmi dobra kniha, ktora ho opisuje je Macromedia Flash MX: Podrobná příručka od Jiřího Fotra. Ja som sa len chcel naučiť okrem Flashu a action scriptu aj ine programovacie jazyky, bo vo flashi sa DA urobit cela stranka, ale nejni to nic moc, mno.
To Yuhú: Hmmm, asi budu brecet:-)))) Ja jiz ji koupil, ale prozatim to jde:-))))
2p
Profil *
Tak na http://www.cpbooks.cz/Pocitac/Book.asp?ID=594 jsem začínal. Jde opravdu o dobrý všeobecný přehled, ale nebude Ti pro řešení tvorby www stačit. Dále Ti určitě pomůže http://www.jakpsatweb.cz, které si můžeš i stáhnout a používat po rozbalení off-line.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0