Autor Zpráva
Slim12
Profil *
Poradte mi prosim jaku knihu mam si koupit.precetl jsem knihu "PHP a MySql bez predchozich znalosti" ale nevim z ceho by se mel ucit dal zaklady ja uz znam ale hlavne vybiram mezi knihama "PHP5 MySQL a Apache vytvarime webove aplikace" a "PHP5 a MySQL pruvodce weboveho programatora".Dekuji vam za radu
Mastodont
Profil
Na knihy se vykašli a piš aplikace.
Slim12
Profil *
S zakladnimy znalostma PHP psat aplikace neda jeste toho hodne neznam
Jan Tvrdík
Profil
Slim12:
jeste toho hodne neznam
Knihu jsem nečetl, ale podle obsahu bys měl umět dost na to, aby jsi začal tvořit vlastní jednoduché stránky. Případně si můžeš znalosti doplnit seriálem na linuxsoftu. Nebudeš sice tvořit profesionální aplikace, ale jednoduché a funkční stránky bys měl zvládnout.
Akacko
Profil
Slim12
Knihu PHP5 a MySQL pruvodce weboveho programatora mám, a mohu opravdu doporučit. Obsahuje hodně informací, fíglů. Pojednává o instalací, bezpečnosti... někdy mi hodně pomohla. Navíc je od CPress, což už je známkou kvality.
Slim12
Profil *
Akacko
Tet jsem byl v obchode dival se na knihu "PHP5 a MySQL5 pruvodce weboveho programatora".Ale nezda se ti ze v tihle knize malo vsechno vysvetleno?Napriklad na zacatku zaklady probrano jenom minimalne.A pak dale v knize jsou ukazky kodu a ti jenom trochu probrano co kazdy kus kodu znamena.Nezda se ti toho malo?Nebo to se zda jenom me?
pEeLL
Profil
Slim12
Mastodont ma pravdu zacni tvorit neco vlastniho natom se nejlip naucis.
TomášK
Profil
pEeLL
S tím úplně nesouhlasím. Když potřebuje pochopit základy, tak je asi vhodné si to na něčem zkusit. Ale pokud umí základy, tak je lepší učit se dle druhých - buď z knih nebo čtením cizích kódů.
joe
Profil
Slim12
Čtením se nic nenaučíš. Jak píšeš, základy už máš, to ti stačí k tomu, abys začal něco dělat. Nemysli si, že pokud přečteš knihu, budeš v tom sakra dobrej.
Vymysli si nějaké stránky/projekt nebo něco, čeho chceš dosáhnout a začni na tom pracovat. Pokud během tvorby budeš nějaké věci potřebovat zjistit, tak si je vyhledáš a tím se nejvíc naučíš. Hlavně musíš něco chtít udělat a nemyslet si, že po přečtení nějaké knížky z tebe bude expert.
Akacko
Profil
Slim12
No mě pravě vyhovuje, že ty texty nejsou rozsáhle (žádné zbytečné blaboly), ale je tam hodně potřebných informací k různým částem jak php tak i mysql. Většinu jsem věděl před koupí knihy, ale hodně věcí jsem si ujasnil a pochopil díky ní. Taky přišel na nové figly.

Možná by tě zaujaly ukázkové projekty, které jsou pěkně okomentovány na konci knihy (taky jsou na přiloženém CD).

Ale jak říkají ostatní - bez praxe se to pořádně nenaučíš.
Timy
Profil
joe
Nemysli si, že pokud přečteš knihu, budeš v tom sakra dobrej.
A stejně tak si nemysli, že když začneš psát nějaký projekt, aniž bys měl dostačující teoretický rozhled, tak že ten projekt bude sakra dobrej. Pokud tomu dostatečně nerozumí (jakože asi nerozumí, jinak by se Slim12 neptal), tak nejspíš naprogramuje slátaninu prasáckých kódů, kde nebude dobře skoro nic. Řešením se mi jeví kombinace obojího, to jest jednak se vzdělávat formou knih a jiných učených věcí a zároveň programovat. Jedno bez druhého IMHO nevede k cíli. A hlavně neprogramovat náhodou, k čemuž vyloženě vybízí předchozí neznalost toho, co vlastně chci naprogramovat. Příklad za všechny: není pravděpodobné, že někoho z hlavy při programování aplikace napadnou všechny možné bezpečnostní rysy, které by měl do své aplikace zahrnout, aby byla bezpečná, bez toho, aniž by o nich někdy předtím něco četl. A zalepovat díry až ve chvíli, kdy je někdo zneužije asi taky není ta správná cesta. Teoretické a praktické znalosti mají jít ruku v ruce, extrémní znalost jednoho na úkor druhého není podle mého názoru žádoucí.
joe
Profil
Timy
Pokud se to má na něčem naučit, pak jedině tak, že si to zkusí sám napsat a když něco nebude vědět, tak si to najde. Podle mě jsou v dnešní době knihy zbytečné, vše se dá jednoduše dohledat prostřednictvím internetu.

tak nejspíš naprogramuje slátaninu prasáckých kódů, kde nebude dobře skoro nic
U webových stránek (ne webových aplikací) je celkem jedno, jakým způsobem jsou napsané, pokud se v nich sám autor vyzná.

A veř, že pokud například někdo, kdo programovat skoro vůbec neumí si sedne pár hodin k nějakému tutoriálu, kde popisují nějaký framework, bude za jeden den schopný napsat obyčejný web, bez předchozích znalostí.
Timy
Profil
joe
U webových stránek (ne webových aplikací) je celkem jedno, jakým způsobem jsou napsané, pokud se v nich sám autor vyzná.
Ale nebavíme se celou dobu právě o webových aplikací? :-)
joe
Profil
Timy
Já ne :-)

Na tvorbě aplikací taky nic není. To se opět dá odkoukat ze zdrojových kódů nebo z článků z internetu. Takže já osobně se podepisuji pod to, že kupování knih s tímto tématem je zbytečné vyhazování peněz.
Lamicz
Profil
joe: Joo, to jsem si driv taky myslel ;). Bohuzel jsou dva pozadavky, kde to uz neplati:
1) Musi to fungovat (Alespon by melo...)
2) Vyvoj probiha v tymu
Internet a inspirace je moc fajn, ale od urcite urovne uz toho clovek moc nenajde, takze kniha (odpovidajici urovne) se muze hodit. Pro zacatecniky a mirne pokrocile je to ale asi zbytecnost. Fakt je ale ten, ze uroven toho, co se na netu najde, je (h)ruzna a lze odkoukat i nestastne postupy.
function moje_jmeno()
Profil *
Tuto knihu jsem si přečet i já, a právě si kupuji PHP a MySQL Vytvářime webové databázové aplikace. Je od vydavatelství O'Reily v Cpressu co znamená kvalita. Dobré ohlasy. Cílem knihy je vytvoření e-shopu vinářství, pojednává se tam teda o práci s MySQL databázy, sessions, bezpečnost. Kúp si i knihu Zranitelný kód - perfektná kniha o bezpečnosti. A ostatné literatury protože v Cpressu je každá druhá lacnejší kniha zdarma.
Mastodont
Profil
Zranitelný kód je už starší, je to dost rozvláčné .. pro PHP jsou mnohem lepší speciální knihy věnované bezpečnosti, třeba od php|Architect.
function moje_jmeno()
Profil *
to Mastodont
Ale i tak má kniha Zranitelný kód nejlepší ohlasy co se týká bezpečosti ve webových ap.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0