Autor Zpráva
Nai Dzet Quiv
Profil
Ahoj,
potřebuju poradit knížku o Linuxu (mám Fedora Core 4, to jen pro zajímavost). Jsem lama, ten systém mám krátce. Nejsem schopen téměř ničeho v Terminálu. Potřebuju něco kompilovat, přečetl jsem o tom asi 86786688678689 WWW stránek, vypil jsem X litrů kafe, ale prostě mi to nejde.
Potřebuju i teorii, alespoň trochu.
Nejsem blbej, ale pokud mi někdo nevysvětlí základy, tak nemám šanci nic udělat (v češtině snad neexistuje dobrý návod na základy).
Rozsah knihy: stačí, když pokryje základní práci, co tam bude navíc, je jen k dobru.
Díky,
jsem zoufalej, protože přepínat do Winů kvůli Apachi, PHP a MySQL je tak trošku úlet... ...a taky mi vadí ******* program Kopete. Kde je moje milovaná Miranda??

UPDATE:
Mimochodem, ta cenzura - to je automatické, nebo zasáhli moderátoři? :-)
fimmos
Profil
mám přesně ten stejný problém, stejnou distribuci, stejné (ne)znalosti...

jen ten server jsem rozjel, dělal jsem to podle tohoto, snad ti to pomůže: http://www.howtoforge.com/perfect_setup_fedora_core_4

jinak bych taky si rád nechal poradit, ovšem třeba konkrétní stránku s návody nejlépe v češtině na netu...

díky
Tomik
Profil
Mimochodem, ta cenzura - to je automatické, nebo zasáhli moderátoři? :-)

Cenzura je tu automatická, ovšem záleží na tom co si napsal, protože je dost možné, že zasáhl moderátor... :D
Nai Dzet Quiv
Profil
Fimmos:
Aspoň v tom nejsem sám! ;-) Já jsem našel i třeba pěkné návody (třeba od Radka Hulána), jen mi prostě negfungovaly... :-D Našel jsem i návody (ABC Linuxu: Nebojíme se kompilace), které mi přišly neuvěřitelně složité, jako by si někdo zkušený psal jednoduché poznámky. A pak jsem našel i návody, které byly neuvěřitelně nepřehledné, protože jedinou známkou sémantiky byl odstavec (Root). Deprimující.

Byly i stránky, které byly super podrobné, ale byla to jen teorie (http://iglu.cz/wraith/usl/usl.html ). Ale velmi dobře zpracovaná.

Katastrofální byla diskuze na ABC Linuxu. Někdo se tam na něco zeptal, a "zkušení borci" se mu vysmáli, ať jde zpět na Win (mimochodem, já jsem chtěl vědět něco podobného :-D). Jeden d*bil mu dokonce "poradil" skript, který smaže disk... Doporučuji jeden Hulánův článek, sekce "k*kot"... Výstižné.

Tomik:
No, bylo to slovo "d*b*lní" (cenzurováno mnou), tak nevím... ;-)
Tomik
Profil
Já mám knížku "Používáme Mandrakelinux 10.1", kterou jsem dostal tehdy ještě k Mandrake linuxům, napsal ji Ivan Bíbr, ale je dost úzce zaměřená na Mandrake, lze z ní sice pochytit základy (kompilace aj..), které budou použitelné i na jiném linuxu, ale jinak je to dost omezené tím Mandrakem... Ale pro Mandraky (dnes již Mandrivy :) je naprosto ideální...
Oswald
Profil
OT: Cenzurovat slovo d e b i l n í, mi přijde jako pěkná d e b i l i ta...
Spikee
Profil
Oswald
"Pište slušně. Sprostá slova budou odstraněna." - http://diskuse.jakpsatweb.cz/rules.html
Oswald
Profil
Spikee
Chápu, ale debilita je spíš diagnóza než sprosté slovo.
Spikee
Profil
Oswald
To áno, ale diagnóza musí vychádzať z úst odborníka :-)
Ale to je už trochu OT
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0