Autor Zpráva
happymaster23
Profil *
Zdravím,

před nějakou delší dobou jsem si koupil výbornou knihu o PHP od Jiřího Koska - PHP Tvorba interaktivních internetových aplikací. Potom jsem se nějakou dobou PHP skoro nezabýval a moje znalosti končí asi někde u nadefinování fce. V poslední době mě celkem začalo bavit číst takové věci, tak bych si rád rozšířil svoje znalosti o PHP a MySQL a hledám nějakou výbornou knihu (minimálně tak dobrou jako ta od Koska) ke čtení. Může být i v angličtině a zaměřovat se i na jinou databázi než je MySQL, ale hlavně ať je fakt dobrá :). Nevadí mi, když bude začínat od úplného začátku, ale hlavně ať tam na každé stránce nejsou věty typu: "a poté je potřeba pomocí FTP nahrát na server".

Pokud bych si ještě mohl vybírat, tak by se i mohla zaměřovat na parsování informací a jejich ukládání do SQL.

Děkuji moc za vaše rady
Jan Tvrdík
Profil
happymaster23:
minimálně tak dobrou jako ta od Koska
To budeš hledat dost dlouho.

Zkus se podívat na seriál na linuxsoftu.

Já mám Mistrovství v PHP 5 a přišla mi docela dobrá.
Philber
Profil
já momentálně čtu PHP5, MySQL, Apache Vytváříme webové aplikace a knihu mohu naprosto doporučit
RockFire
Profil
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-stranek/php-a-mysql-bez-predchozich-znalosti-pruvodce-pro-samouky/

Podle této knihy jsem se učil já a byl jsem s ní spokojen, ale přesto ti dám radu jako každýmu. PRogramovaní se nanučíš čtením knih, ale porgramováním. Stáhni si nějaký jednoduchý RS, např. JUW nebo Typewriter a zkus napsat stejný systém, prvně vše kopíruj, potom přejdeš na opisování a nakonec uvidíš, že budeš psát sám ;)
karel jon
Profil *
Philber : tuto knihu jsem měl .. a nemohu jí začátečníkům doporučit, bohužel i Koska mám doma a ten je zase zastaralý. Ideální volbou zůstávají základy OOP z Mistrovství v PHP 5 - a kniha od Larryho Ulmana +- PHP a MYSQL doplna o knihu Micheala Koflera - PHP5 a MYSQL5
karel jon
Profil *
RockFire : Mohu doporucit, ale kniha postrada otazky bezpecnosti .. takze vyucuje spatne zaklady ...
karel jon
Profil *
Nejlepší kniha podle mého názoru : http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-stranek/php-5-a-mysql-5-pruvodce-weboveho-programatora/
pl
Profil *
happymaster23
kdyz ti anglictina nedela problemy muzes zkust i videotutorialy na lynda.com
jinak v knihach php a mysql je mysql vetsinou maximalne select update delete. pokud by te db zajimaly vice asi bych pak zvolil knihu zamerenou primo na db.
Pingi
Profil *
Ahoj.Nevím co nato řeknou ostatní, asi každí chválí co má doma, ale já jsem začínál s http://www.zonerpress.sk/kniha/pro-programatory/velka-kniha-php-a-mysql-5-kompendium-znalosti-pro-zacatecniky-i-profesionaly

Četl jsem ji od začátku, ale pak jsem přišel nato, že je to nudné a nic neplodím.Tak jsem začal témou v knize, která se mi zrovna hodila, asice zpracování formulářů a stím spojených věcí... Co jsem nevěděl jsem v ní dolistoval na přeskáčku a to doslovo (toto považuji za dobrou vlastnost knihy) a vlastně jsem se učil a hned tvořil.To platí i o druhé polovině knihy - MySql.Kniha mi dnes slouží jako soubor nejběžnějších funkcí, způsobú použití php a vždy s k ní vrátím a najdu to naco jsem už zapoměl a co zrovna hledám či řeším.Nejsem žádný profesionál, mám to jenom jako koníček (zatím :) ), ale díky této knize jsem se dostal do php a mysql jako takové.
happymaster23
Profil *
Díky moc za všechny odpovědi,

Jan Tvrdík
To vím, že jsem nastavil laťku na úroveň světového rekordu :D.

RockFire
Samozřejmě, to by nebyl žádný problém, ale já nechci opisovat cizí styl a chyby. Je to samozřejmě ta nejrychlejší možnost se něco naučit, ale ne nejlepší.

pl
Ne, video potřebuješ na něčem přehrát a navíc se zvukem, což se třeba do školy moc nehodí ;)

Pingi
Takovou já právě nehledám.

Všichni
Vybral jsem si Mistrovství v PHP5, ale v originále (PHP 5 Power Programming).

Děkuji všem moc za rady
Ondraaaa
Profil
Ahoj, otevíram po sedmi letech znova toto téma :D zajímají mě dvě knihy a potřebuju poradit: Mistrovství v PHP 5 a pak taky PHP 5 a MySQL 5, jsou stále v roce 2016 aktuální?? Zvolil bych něco novějšího, ale bohužel nic novějšího nemůžu najít. Díky za odpovědi
Alphard
Profil
Ondraaaa [#11]:
Jaké jsou vaše současné zkušenosti s PHP? I když změn od uvedení PHP 5 po současné PHP 7 je opravdu hodně, většina z nich je zpětně kompatibilní. Pokud chcete začínat se studiem základů, lze ty knihy použít s tím, že nové věci dostudujete dodatečně. Pokud již máte nějaké zkušenosti s OOP v PHP, nemá to podle mě smysl.

Druhá věc je, co od té knihy očekáváte. I když zvládnete celé Mistrovství v PHP 5, zdaleka se nedostanete na experní úroveň v současném PHP světě (v nejlepším případě tak středně pokročilou). Nyní je navíc řekl bych typický vývoj webových aplikací spojený s nějakým frameworkem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0