Autor Zpráva
Ayrton1
Profil
Ahoj, chtěl bych rady tady zkušených a chytrých lidí (takže žádný spamy, kecy atd..). Mám nově na PC nainstalováno Windows 7 vedle svých starých XP. Se 7 jsem spokojen, většina mých oblíbených programů tam funguje a ty které nefungují, jistě po oficiálním vydání fungovat budou. Věština programů je totiž freeware nebo open-source, takže bude nějaký patch či nová verze.

Antivir, antispyware a všechno tohle mám nainstalované, takže to problém není, ale nejistota tu je, je to hlavně otázka bezpečnosti: není lepší počkat až na první týden v listopadu, jak to bude ? Nebo případně až na bůhvíkdy SP1 ? Na "jisté" a "pochybné" stránky opravdu nelezu, hry nehraju (jen občas a na to mám XP, které si tam nechám i po přechodu na Win7), jenže viry se vždy nějak dostanou i přes normální stránky.


Díky za cenné rady.

EDIT: Ještě doplňuji: Mám Windows 7 Professional EN (zatím CZ nemám nainstalovanou, ale kvůli Officu ji instalovat budu)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ayrtona1:
Před otazníkem se nedělá mezera.

chtěl bych rady tady zkušených a chytrých lidí
Ale ptáš se v podstatě na hospodské řeči a ničím nepodložitelné spekulace týkající se budoucí (ne)bezpečnosti. Copak lze z označení verze poznat, jak bezpečná bude?

Používám Win2008 bez záplat i updatů, před tím jsem používal Win2003 bez záplat i updatů (nějaký SP jsem instaloval jen kvůli novějšímu Exploreru). Žiju bez virů i antivirů. Povedlo se mi zavirovat jen jeden pravidelně aktualizovaný WinXP s antivirem.

Na "jisté" a "pochybné" stránky opravdu nelezu
Odkudpak máš oficiálně nevydaný Windows 7?

jenže viry se vždy nějak dostanou i přes normální stránky
To je spíš otázka bezpečnosti prohlížečů než bezpečnosti systému.
Bubák
Profil
Jedna z věcí tu nezazněla, je třeba si uvědomit, že většina virů (výjimkám se právem dostává náležité popularity) má stejná práva, jako právě přihlášený uživatel.
Ayrton1
Profil
Chamurappi:
1) Promiň za tu mezeru, ale jsem tak zvyklý kvůli přehlednosti.
2) Vím, že jsou to jen spekulace, ale třeba tu někdo už ví víc
3) Na internetu jsem narazil na použití linuxového routeru s firewallem a pak se dá žít bez antiviru a antispywaru, ale nic takového zatím neplánuji
4) Win7 mám zcela legálně z MSDN AA
5) To máš pravdu, záleží na prohlížeči

Bubák:
Jasně, klasika: používat obyčejný účet a ne administrátorský, ale já bych bez administrátorského nepřežil :-) obyčejný mi prostě nestačí
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ayrtona1:
Programy jdou spouštět i přes jiný účet, než přes který jsi zrovna přihlášený. Lze tedy celkem v pohodě přežívat i bez toho, abys byl přihlášený jako administrátor. A pokud se běžně přihlašuješ jako administrátor, můžeš spouštět prohlížeče pod účtem bezmocného uživatele.
Nox
Profil
Také mám z MSDN AA a plánuju na Win7 pokračovat, jak vyjdou

Mj. čeština jde stáhnout jako aktualizace
Ayrton1
Profil
Nox:O té aktualizaci vím, mám ji doma, ale zatím ji nepotřebuji. To až pokud opravdu přejdu na Win7.
Beater
Profil
V roce 2012 !
Ayrton1
Profil
To už je pozdě :-D
SwimX
Profil
Na win 7 jsem přešel právě teď :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0