Autor Zpráva
Luksa
Profil *
Ahoj. Chci si na ntb poridit nove windows 7, ale nevim kterou verzi. Jake jsou mezi nimi rozdily? Jinak konfigurace meho ntb: Core2Duo 2GHz, 2GB RAM, Ati x1400, 80GB HDD.

Diky
Jan Tvrdík
Profil
Luksa:
Pořiď si 32 bitovou verzi = x86, protože máš jen 2 GB RAM.
Viz http://myego.cz/item/pamet-ve-windows-xp-vista-32-bitu-versus-64-bitu
Enyeus
Profil
Jestli máš 64bit procesor tak není co řešit. Nemá cenu již používat 32bit.

Jan Tvrdík
Není to jen o paměti, ale i o rychlosti jakou 64bit přináší
Luksa
Profil *
Tak ted nevim. Pokud vim tak Core2 Duo je 64bit procesor, ale zase mam jen 2GB ram
Enyeus
Profil
Luksa
Na paměti nezáleží, jde o to, že 64bit je v mnoha ohledech rychlejší a lépe procesor využije.
Jan Tvrdík
Profil
Enyeus:
Šíříš fámy. Ověř si prosím informace předtím, než je publikuješ. Na 2 GB RAM nemá smysl instalovat 64 bitový systém, protože to naopak povede v konečném důsledku ke zpomalení. 64 bitový systém totiž musí obsahovat podporu pro 32 bitové aplikace (těch je většina), takže spotřebuje více prostředků než 32 bitový systém.
SwimX
Profil
Luksa:
být tebou dokoupil bych druhý čip pamětí (2GB), stojí kolem 700Kč což není nic hrozného a nainstaloval 64bit. Budou rychlejší. I s 3GB ramek jsou 64bity stále ještě rychlejší (nebo tak zanedbatelně pomalejší, že jsme to se spolužáky nepostřehli)

Jan Tvrdík:
Seš si jist, že 2GB RAM zpomalí 64bitový systém o tolik? Nevím to, tak se ptám.
blizz_boz
Profil
X64 je rýchlejšie
Ayrton1
Profil
Na procesoru, který máš nezáleží, Core2Duo už umí x86 i x64 a tak rozhodují pouze paměti, pro tebe doporučuju 32bit tedy x86.
Jan Tvrdík
Profil
SwimX:
dokoupil bych druhý čip pamětí (2GB)
To vidím jako ideální variantu, protože pak již není problém 64 bitový systém využít.

Seš si jist, že 2GB RAM zpomalí 64bitový systém o tolik?
RAM je věc, která by se nikdy neměla zaplnit, protože pokud se tak stane, vede k znatelnému zpomalení systému. 64 bitový systém spotřebuje RAMky celkem o dost víc (zatímco 32 bitový systém požaduje 1GB RAM, 64 bitový chce dvakrát tolik). Pokud se rozhodne mít spuštěno více aplikací naráz nebo ho třeba napadne si pustit nějakou hru, tak není až tak těžké 2GB RAM zaplnit, což se projeví jako zpomalení, protože systém nemá jinou možnost, než to ukládat na HDD.

Bylo by hloupé se nezmínit také o tom, že 64 bitový systém se sebou v současnosti přináší i spoustu problémů, takže nemá smysl instalovat ho na PC s 2 GB RAM, protože to přinese minimum výhod a spoustu problémů.

Popis rozdílů mezi 32bitovými a 64bitovými verzemi od Microsoftu

blizz_boz:
X64 je rýchlejšie
Ano, ale na správném HW + SW musí umět 64 bitovou architekturu využít.
blizz_boz
Profil
Ayrton1
na 64 bitovom železe je rýchlejší 64 bitový systém prečo by si mal dať 32 bit systém na 64bitové železo? aby nevyuźil potenciál? aký to má zmysel?
Jan Tvrdík
Profil
blizz_boz:
na 64 bitovom železe je rýchlejší 64 bitový systém
Můžeš uvést nějaký zdroj pro svoje tvrzení? O kolik procent by se měl podle tebe ten výkon zvednout?
blizz_boz
Profil
Jan Tvrdík

je to logické, že na 64 bitovom HW bude lepšie fungovať software ktorý bol priamo skompilovaný pre 64 bitovú platformu, pretože lepšie využije rozšírené možnosti ktoré ponúka. ako programátor by si to mal vedieť.

http://jdem.cz/b7bk9

http://jdem.cz/b7bm5
nightfish
Profil
Jan Tvrdík
Bylo by hloupé se nezmínit také o tom, že 64 bitový systém se sebou v současnosti přináší i spoustu problémů
bylo by hloupé zmínit, že nějaké problémy existují, ale přitom žádný konkrétní neuvést...
Ayrton1
Profil
Pokud si dnes někdo koupí počítač, tak většinou je schopný zmáknout x86 i x64, takže dnes už rozhoduje opravdu jen paměť, co se týče HW. Ale člověk by se měl rozhodovat spíše podle SW.
DoubleThink
Profil *
Se 2GB RAM jsi na spodní hranici pro x64 Windows. Takže výkonový zisk nebude žádný nebo spíš negativní (v paměti ti bude viset 32bitová virtualizační vrstva). Jinak výkon x32 a x64 aplikací se většinou neliší, nebo není postřehnutelný - jde jen o jinou instrukční sadu stejného procesoru.
Ayrton1
Profil
A také u některých (netroufám si říct kolik, ale málo jich asi nebude) programů může dojít k nekompatibilitě.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ayrtona1:
může dojít k nekompatibilitě
Potvrzuji, na WinXP x64 mi nešel spustit Prehistorik 2.
Na jiné problémy jsem ale nenarazil.
imploder
Profil
Chamurappi
Potvrzuji, na WinXP x64 mi nešel spustit Prehistorik 2.
Nešel ani v dosboxu? Na WinXP jinak nejdou dosovské hry ani v 32-bitové verzi.
Ayrton1
Profil
Mě ve WinXP hry přes dosbox nefungujou a pokud už něco chci hrát, spouštím přímo. Nejde sice zvuk, ale o ten mi nejde. Bez Dosboxu jsem hrál GP, GP2, olympijské hry a Wormsy.
A zjistil jsem, že v XP x64 nefunguje hodně věcí, takže Chamurappi měl štěstí, jinak Visty už jsou na tom mnohem lépe (Vista x64 je prý skvělý systém) a Win7 na tom bude ještě lépe.
imploder
Profil
Ayrton1
V dosboxu pochopitelně fungujou jenom hry určené na DOS, windowsovské ne. Wormsy (jak 1, tak 2) jsou windowsovská hra. Naopak Prehistorik, Prince of Persia, UGH, Liero a podobné jsou dosovské hry - vzniklé v době, kdy ještě skoro každý měl DOS nebo později Windows postavené na dosu (Windows 95, 98).

Windows XP má jakousi simulaci dosu, takže dosovské hry v tom vesměs jedou (i když ne dokonale - např. ten zvuk). V dosboxu mi jak na Windows XP, tak na Linuxu (se zvukovým serverem ALSA) zvuk funguje. Akorát Liero je v dosboxu strašně pomalé (je to přece jen náročnější hra ... tak na Pentium II aspoň) -- v dosboxu jde upravovat "cpu cycles", tedy virtuální rychlost procesoru, takže i takové případy se dají řešit (ale dosbox je emulátor, takže je o dost pomalejší než opravdový hardware). Taky je možnost nainstalovat FreeDOS nebo jiný DOS do virtualboxu a tam si hry spouštět, tam mi zase nejel zvuk (musel by se nějak ve virtualboxu zapnout pípák - to tyhle primitivní hry používají). Prostě způsobů, jak dnes provozovat na nových Windowsech nebo unixu staré dosovské hry, je několik.
Medvídek
Profil
Visty už jsou na tom mnohem lépe (Vista x64 je prý skvělý systém) a Win7 na tom bude ještě lépe
Mam Visty Ultimate x64 a nemužu si stěžovat. Používám hlavně AutoCAD 2009 x64 a ta rychlost je citelně znát, jelikož ho má kolega na podobné konfiguraci v x86 verzi. (Konfigurace NB C2D 2,6Ghz, 4GB RAM DDR3, GF9800 512MB DDR3)
Takže bych se přiklonil ke koupi 2GB RAM a pořídit si x64 (Záleží, jak NB hodláš využít)
humusgen
Profil *
Potvrzuji, na WinXP x64 mi nešel spustit Prehistorik 2.
Na jiné problémy jsem ale nenarazil.


Ha,ha............... ;o))


32bit or 64bit..... ! To je jasny ,ne? Dokoupit do 4G Ram + Win7 64b a jedem!
To vis ze to bude sviznejsi.Ja to vyzkousel,a neni lepsi volby. (mimo jine,mam 8G Ram 1333Mhz + Q6700, OC na 3.5Ghz)
Z toho 4G Ram pouzivam nekdy jako RamDisk na moje pokusy a vychytavky(grafika,prevody filmu,sound..a tak). A to je frkot.....
Doslova,zmacknes Enter a sypou se ti vysledky....!! Jen si vzpomen kolik penez uvalis za hovadiny.Zainvestuj do kompu,a uzivej si to !!


to je pro ty co vahaji.......

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou. Neposílej hromadu příspěvků v krátkém sledu, nejsi na chatu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0