Autor Zpráva
Fs884
Profil *
Takze chci nainstalovat WinXP na 1TB disk pripojeny pres SATA. Vlozim CD -> Naformatuju disk -> nainstaluje se to -> restart a po restartu se mi nespusti konfigurace, ale cela instalace znova... Uz nevim co s tim, nikdy jsem takovej problem nemel.
Jan Tvrdík
Fs884:
Zkus to CD po instalaci vytáhnout.
Beavis
Fs884

Pokud jsi nezměnil bootovací zařízení v BIOSu, je možná právě vložené CD zdrojem tvého problému.
Fs884
Profil *
Prave kdyz dam potom bootovani z disku, tak mi to rekne "chyba cteni disku".
Beavis
Fs884
Nemáš náhodou více pevných disků?
Fs884
Profil *
Mam ale ten druhej neni zapojenej takze vlastne jenom jeden 1TB disk pres SATA
don jebot
pozri do biosu co mas nastavene ako sekundarne bootovacie zariadenie...
romulus
Profil *
a nebude problém v tom,že xp nemají standartně ovladače na SATA?Zkus přehodit v Biosu na IDE,nainstaluj a potom dodatečně doinstaluj ovladače(na netu jsou desítky návodů) a přepni zpět na SATA...
ybznek
souhlasím s romulus, ale z vlastní zkušenosti, bude jednodušší ovladače přidat např nLitem do instalačního CD, co jsem se tím zabýval, tak přidání ovladačů až po instalaci se mi vůbec nepodařilo
Joker
romulus:
a nebude problém v tom,že xp nemají standartně ovladače na SATA?
To by ale nenaformátoval disk a nenainstaloval na něj systém. Problém se SATA ovladači vypadá tak, že instalace vůbec nenajde disk, na který by se dalo instalovat (pokud má teda jen jeden, jak říká).
svadla
Rekl bych ze bios nevi z ceho ma bootovat -> po nahrani win na disk by mel bootovat z toho disku -> nastaveni biosu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: