Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Na notebooku (HP nx 6110) mi nefunguje ALT + číslo
Pro zavináč musím použít AltGr + V
Jakou použiji zkratku pro apostrof?
Pokud taková zkrtka neexistuje, jak lze ho napsat jinak než přepínáním klávesnice?
nightfish
Profil
mě funguje Shift + klávesa na které je nakresleno | a \ (pod sebou)
(mám českou QWERTZ klávesnici)
Michal Kolesa
Profil
Entitu jsem zrovna nemyslel.
nightfish
Profil
Entitu jsem zrovna nemyslel.
o čem to meleš? já jsem žádnou entitu nezmiňoval
Michal Kolesa
Profil
Entita se mi zobrazila v emailové zprávě o tvém příspěvku.
nightfish
Profil
Entita se mi zobrazila v emailové zprávě o tvém příspěvku.
v tom případě doporučuji přečíst můj příspěvek zde a ne e-mailovou zprávu o něm
imploder
Profil
Michal Kolesa
Pokud používáš QWERTY, tak můžeš psát zavináč a jiné znaky (!@#$%^&*) přes AltGr+číslo nahoře.
nighfish
mě funguje Shift + klávesa na které je nakresleno | a \ (pod sebou)
(mám českou QWERTZ klávesnici)

doplním: funguje to i na QWERTY
Joker
Profil
Michal Kolesa:
Jakou použiji zkratku pro apostrof?
Apostrof je i na české klávesnici, shift + přehláska (na anglické je na té klávese zpětné lomítko a svislítko)

imploder:
Pokud používáš QWERTY, tak můžeš psát zavináč a jiné znaky (!@#$%^&*) přes AltGr+číslo nahoře.
Přesněji řečeno na české QWERTY napíše AltGr + klávesa symbol, který je na té klávese na anglické klávesnici (nejen ta horní řada čísel, dají se tak psát i hranaté závorky, většítko/menšítko atd).
Mimochodem, QWERTY je snad jediné použitelné rozložení pro programátory a každého, kdo potřebuje často přepínat na anglickou klávesnici a nechce se z toho zcvoknout :-)

Ale zrovna na apostrof tohle paradoxně nefunguje (alespoň na mé klávesnici to napíše: ¤), protože na české klávesnici apostrof je.
peteo
Profil
alt+039
Michal Kolesa
Profil
To mi právě na noteboku nefunguje. tam musím držet shift a mačkat čísla a ještě držet alt a to prostě nejde takhle
Nadan
Profil
Michal Kolesa
Dej Shift+tlačítko vedle Enteru, které vypadá:
|'
\¨
Zechy
Profil
a co mapa znaků? :) Když jsme líní hledat na klávesnici a držet zbytečně několik tlačítek :). Já někdy kvůli tomu držim tady Ctrl+Fn+čísla :D
Michal Kolesa
Profil
num lock tam nemám
Hitman
Profil
Michal Kolesa

1. FN a alt+039

2. Klávesa vedle enteru |\.
imploder
Profil
To mi právě na noteboku nefunguje. tam musím držet shift a mačkat čísla a ještě držet alt a to prostě nejde takhle
na české klávesnici (QWERTY):
čísla -> znaky s diakritikou (@#$%^&*)
Shift+čísla -> čísla (2345678)
AltGr+čísla -> speciální znaky (@#$%^&*) - tj. to, co na anglické dostaneš přes Shift+čísla. Držíš jen pravý alt, shift při tom není potřeba.
panther
Profil
Michal Kolesa
num lock tam nemám
a že já ho tam vidím. Nepovídej kraviny :-)

Dostal jsi i konkrétní rady, jak jej napsat, musíš si jednu z nich vybrat.
Michal Kolesa
Profil
Si to vyzkoušej přes ten numlock a Alt
imploder
Profil
Michal Kolesa
Si to vyzkoušej přes ten numlock a Alt
Proč bych si to měl zkoušet? (pokud to teda bylo na mě) Vím, že přes alt + vyťukání na numlocku se dají ve Windowsu zadávat znaky. Psát tak běžné znaky je ale krajně nepohodlné. A opravdu se podívej, jestli ho na nějaké klávese poblíž enteru nemáš nakreslený, jak ukazuje panther.
Joker
Profil
Michal Kolesa:
Existuje nějaký zvláštní důvod k ignorování rady, která se tu objevila už celkem pětkrát?

Jinak aby byl výčet kompletní, ještě lze do systému přidat anglickou klávesnici a přepínat přes alt-shift.
Michal Kolesa
Profil
to jo, ale musím neustále přepínat klávesnici
Zechy
Profil
Numlock by snad měl mít notas, nevim co todle je za model ale na mým aceru to je Fn+F11 a zapnu numlock.
panther
Profil
Zechy
Numlock by snad měl mít notas
ano, samozřejmě má, jen Michal Kolesa jej neumí najít.
Joker
Profil
Zechy:
Podle prvního příspěvku to je HP nx6110, který nejenže má Num Lock, ale (pokud to není dovezený kus s nějakou exotickou klávesnicí) i zvláštní klávesu pro apostrof - viz na fotkách třeba zde (je to ta klávesa ve "vykousnutí" enteru).
Nadan
Profil
Michal Kolesa
to jo, ale musím neustále přepínat klávesnici
???
imploder
Profil
Joker
to je HP nx6110, který nejenže má Num Lock,
Právě na tom obrázku je vidět, že nemá numlock (to nic nemění na tom, že apostrof má). Tenhle má numlock.
stepan
Profil
Michal Kolesa
to jo, ale musím neustále přepínat klávesnici
To by mne celkem zajímalo, jak často ten apostrof potřebuješ. Už minimálně vzhledem k tvému vztahu k cizojazyčným textům.
panther
Profil
imploder
Právě na tom obrázku je vidět, že nemá numlock
na tom obrázku, co jsem posílal já [#18] (větší, z lepšího úhlu), NumLock vidět je. Ale je to skutečně jedno.
imploder
Profil
panther
na tom obrázku, co jsem posílal já [#18] (větší, z lepšího úhlu), NumLock vidět je.
Aha, ty modré čísla. Na ty je potřeba držet Fn. Není to numlock jako zvláštní část klávesnice. Vyťukávat ASCII kódy na něčem takovém by byl šílený opruz - na vykloubení ruky. Ať se Michal Kolesa radši naučí používat shift+"klávesa s apostrofem nalevo od enteru" a na ostatní znaky AltGr+čísla.
Anton
Profil
apostrof je toto ' ne?

Koleso ulož si to do poz. bloku a vždy když budeš potřebovat zkopíruj!
Chamurappi
Profil
Téma mi připadá vyčerpané.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0