Autor Zpráva
NechapuSpoluzaka
Profil *
Ahojte!

spolužák chce převést FullHD film do avi. Takže předpodkládám že FullHD do DivX, nebo něčeho podobného. Snažím se ho přesvědčit, že to je blbost. On, že to prý není blbost, stejně jako prý není blbost posílat, jako přílohy do e-mailu "obrázky" v bmp.

Co si o tom myslíte vy? Jsem moc zakomplexovanej a nebo mám pravdu?

PS: Ne nenatáčel FullHD kamerou a nesnaží se o to, aby jeho film byl přístupnější. Prostě něco stáhl a teď si to chce převést.
Chamurappi
Profil
Reaguji na NechapuSpoluzaka:
Jak to souvisí s tvorbou webových stránek? Proč se ptáš na diskusním fóru o webdesignu?

spolužák chce převést FullHD film do avi
Z čeho?

Snažím se ho přesvědčit, že to je blbost.
Proč je důležité ho přesvědčit?

Jsem moc zakomplexovanej a nebo mám pravdu?
To se nějak vylučuje?
Jestli tě zajímá porovnání nějakých formátů videa, není nic snazšího než napsat jejich názvy do vyhledávače.
NechapuSpoluzaka
Profil *
Nesouvisí to s tvorbou webu .. stejně jako dalších x jiných témat v této kategorii. A na jpw píšu, protože to tu mám rád a stejně jako já, se tu lidé nezabývají jenom webem.

Nejspíše z mkv, on mi neřekl z čeho.

A proč je důležité lidi přesvědčit, aby neposílaly bmp? =)

Spíše mě zajímal názor jiných zainteresovaných lidí.
Mastodont
Profil
Převádět z MKV do AVI je opravdu zcela zbytečná práce.
DoubleThink
Profil *
A proč je důležité lidi přesvědčit, aby neposílaly bmp? =)
Předpokládám, že vzniklý MPEG-4 bude menší než originální HD, takže poznámku o BMP v příloze nechápu.

Nesouvisí to s tvorbou webu
Takže tu nemá co dělat, stejně jako x dalších témat, které jsme už uzamkli.
Bubák
Profil
NechapuSpoluzaka
Takže tvůj spolužák chce převézt film z jednoho typu kontejneru, pravděpodobně mkv, do jiného typu kontejneru, avi, použitý kodek bude pravděpodobně DivX, netuším, jaké bude výsledné rozlišení.
A na tohle chceš na diskusním fóru o webdesignu odbornou odpověď.

stejně jako prý není blbost posílat, jako přílohy do e-mailu "obrázky" v bmp.
Doba pokročila, obrázky se posílají v PPS ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na NechapuSpoluzaka:
Nejspíše z mkv, on mi neřekl z čeho
A neřekl ti ani, proč to chce převádět? Asi bude mít nějaký důvod, ne?
Mně řekl jeden známý, že chce jet na Nový Zéland. Mám ho přesvědčovat, že je to blbost?

proč je důležité lidi přesvědčit, aby neposílaly bmp? =)
Ještě se mi nestalo, že by mi někdo poslal mailem patnáctigigový AVI místo desetigigového MKV.

Spíše mě zajímal názor jiných zainteresovaných lidí.
Zainteresovaní jste pouze ty a tvůj spolužák :-)
Medvídek
Profil
Mně řekl jeden známý, že chce jet na Nový Zéland. Mám ho přesvědčovat, že je to blbost?

To je, stačí si pustit Pána prstenů ve FullHD, FullHD má lepší rozlišení, než skutečnej svět !! :)
Ayrton1
Profil
Z MKV na AVI je fakt blbost, MKV je mnohem lepší kontejner než AVI. I kdyby se mu povedlo uložit AVI ve Full HD, tak ten soubor bude tak obrovský.... ať už použije jakýkoli kodek. Navíc MKV prý umožňuje i několik audiostop (vím že AVI má dvě, ale MKV je prý kvalitnější) a hlavně lépe pracuje s HD.

A navíc, spolužáka přesvědčovat nemusíš, dal jsi mu radu a dost. To bude on, kdo bude několik hodin čekat než se mu to převede a pak zjistí že to bylo na nic, nebo že to nemá čim převést a že se mu to nevejde ani na Blu-Ray disc...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0