Autor Zpráva
martinkloubek
Profil *
Ahoj všem,
u delší dobu mně rozčiluje stahování souborů, pro upřesnění...
nastavení pro internet mám ok, vše jede jak má, ale třeba v mozille nebo i v ********** manageru mi stahuje soubor cca 1 MB za vteřinu
přitom v políčku speed mám třeba 750 Kb/s, chápu že nějakou rychlost si berou servery spojení a já nevím co vše ale 6,5 MB za vteřinu?

Kdybych bral reklamy provozovatelů internetů vážně "pořidte si internet 8 MB/vteřinu"
pak bych 200MB soubor (při dobrém větru :) ) měl stahovat 25 vteřin, dejme tomu že jsou tu ony interní spojení a odesílací a příjímací informace a já nevím co ještě
tak mu dejme 1 minutu...

Já ovšem stáhnu soubor při 750 Kb/s tak za 5 minut, mohl by mi prosím toto někdo vysvětlit nebo poradit jak zvýšit rychlost stáhnutí samotného souboru?

Chápal bych kdybych někde byl omezen nebo stahování ze serveru bylo omezeno třeba na 50Kb.. ale rychost mám napsanou přímo u stahování vždy v daném programu a u daného souboru...
nedělá to třeba aktivní antivir? nebo firewall?

Vím že jde vlastně o nic (je vcelku jedno zda to stáhnu za 2 nebo za 5 minut), ale deptá mně to z principu... když vidím u souboru tu rychlost
a vedle číslo jak naskakuje stahovaná velikost ... tak dostávám záchvaty... :)

děkuji za odpověd.
shaggy
Profil
martinkloubek
Predpokladám, že ty máš 8Mbit internet, čo predstavuje približne ten 1Mbyte za sekundu.
martinkloubek
Profil *
no jo... jasně moje blbost.. není to byte ale bit.... díky za nakopnutí.....

ono někdy rádi společnosti podstrkávají jako 8 Mb/s a člověk ví prd...
Bubák
Profil
ono někdy rádi společnosti podstrkávají jako 8 Mb/s
Ne někdy, ale vždy, protože tohle číslo je 8× větší.
Nox
Profil
martinkloubek
Pozor, mají to správně, záleží na velikosti "b"

8 Mb/s = 1 MB/s
(megabit | megabyte)

a naopak je to naprosto běžné udávat v těchto jednotkách, nevzpomínám si, že bych to viděl jinak

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0