Autor Zpráva
Racky
Profil *
Ahoj všem ...
Nemám zkušenost s Vistama a tak teď na Win7 koukám, jako tele na nová vrata. Marně se snažím Průzkumníka přizpůsobit tak, aby byl použitelný a nevím si rady s pár věcma. Tak kdyby byla rada, bude to super...

Bavíme se o Win7 64bit CS Aero a v nich o položce "Tento počítač"

1) Když otevřu menu Počítač (Klasicky řečeno Tento počítač), tak se mi už podařilo vysekat z něj "Podokna" podrobností, náhledů atd.. Zavedl jsem stavový řádek, ale stále se nemohu zbavit "moderního" horizontálního toolbaru, který je hned pod nabídkou "Soubor, Upravit, Nástroje ...".

V tomto toolbaru, který chci odstranit, jsou položky: Uspořádat, Vlastnosti systému, Odinstalovat nebo změnit program ... atd... Zkrátka blbosti.
Neumíte jej někdo odstranit?

2) Místo tohoto toolbaru bych uvítal klasický toolbar z XP, kde bylo tlačítko pro přejití o úroveň výš. To ve Win7 znatelně chybí... O úroveň výš se v podstatě nelze dostat. Jediný způsob je, kliknout na název nadřazené složky v adresním řádku. Strom složek nepoužívám.


Jestli někdo máte z nového vzhledu taky vítr, přidejte se, musíme to probrat a vyřešit..
Jak praví zlaté přísloví: Každá změna je k horšímu :)
Nox
Profil
"Každá změna je k horšímu :)"
Přemýšlím, proč si to vůbec instaloval ;) Mj. podobné reakce byly u XPček, ale najednou dnes všem přijdou v pohodě
Osobně považuji téměř všechny změny za pozitivní

2) ?.... Co třeba klávesa Backspace? Je to mnohem rychlejší. Dále je ve Windows Vista/7 adresa rozdělena na části, když klikem na nějakou složku cesty se do ní přesuneš nebo kliknutím na šipku si zobrazíš všechny složky v ní... pohyb po disku tak bude ještě rychlejší - tudíž když klikneš na poslední složku v cestě, tak je to tvé tlačítko na přejití o úroveň výš.
DoubleThink
Profil *
ad 1) toolbar je kontextový (je v něm pokaždé něco jiného, podle situace), nejde upravit.
ad 2) tlačítko O úroveň výš bych taky úplně neodmítal, ale dá se zvyknout i na tuto novou konvenci.

Mimochodem, k čemu, pro lásku boží, potřebuješ stavový řádek? V tuto chvíli už neposkytuje žádnou informaci (počet vybraných souborů máš mimo jiné i ve spodním panelu okna.)
Racky
Profil *
To Nox:
- Zkouším Win7 kvuli 64bitů.
- Backspace znám, ale ten nevrací o úroveň výš. Vrací na minule navšívenou stránku. Což někdy shodou okolností je složka nadřazená, ale není to pravidlem.
- O rozdělení adresního řádku vím, ale není to zcela ideální. Musím myší trefit pokaždé jiné a malé místo v řádku. Čili to trochu zdržuje.

To DoubleThink
1 - dík za into
2 - to je pravda, jen mi šlo o to tlačítko. Zvyknout se sámo dá..
Stavový řádek: Je maličkatý. To je výhoda proti panelu, který zabere odkadem 100pixelů. Teď jsem si všiml, že stavový řádek ve Win7 je hloupý. Neum ukázat celkovou velikost souborů ve složce..

Asi mě máte za detailistu, ale od malička jsem dělal s Win95 až XP (Win 3.11 nepočítám, to mi bylo nějakých 8let) a do té doby bylo vždy vše při starém. Tak jsem zvyklý :)

No ale půjdu vygooglovat jak stavový řádek naučit zobrazovat součet MB ve šložce..

Dík za odepsání :)
hex
Profil *
Racky:
o úroveň výš alt + šipka nahoru. taky mi tenhle čudlík chybí :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0