Autor Zpráva
Casero
Profil
Dobrý den,
omlouvám se za tento dotaz, který asi úplně nespadá do této diskuze, ale nevěděl jsem, kde jinde se zeptat.
Můj problém spočívá v tom, že mám router a k němu připojené čtyři PC. U tří z nich je OS windows XP či Visty a internet bez problémů funguje. U posledního byl OS win 98 a internet fungoval občas, tzn. tak jednou za deset zapnutí počítače. Myslel jsem, ze je chyba v PC (vir, síťovka..) a tak jsem tento počítač nahradil jiným s OS win 2000. Problém však přetrvával. Z toho jsem usoudil, že bude problém v kabelu, ale když jsem na něj připojil notebook z win Vista, tak neměl žádný problém. Proto bych se chtěl zeptat, kde může být problém? Případně kam se obrátit? Může to být v nějakém nastavení OS win 98 resp. 2000?

Předem mockrát děkuji za jakoukoliv reakci
Beavis
Profil
Problém by mohl být v modemu, který může pužívat jiné standardy pro přenos dat, které Windows 98 mají problém zpracovat.
Casero
Profil
Beavis
Windows 98 i 2000?...a internet tuším nemáme přes modem.
Zechy
Profil
Casero
Řek bych že Beavis myslel modemem takovou tu krabku kam vede kabel z počítače.
Joker
Profil
Casero:
A je problém jen s připojením k Internetu, nebo s celým připojením do sítě?
Tzn. pokud se nejde připojit k Internetu, nefunguje ani připojení na ostatní počítače v místní síti (tj. asi na ty tři zbývající)?
(Kdyžtak spojení s tím routerem se dá ověřit takhle:
- zjistit si IP adresu routeru
- na dotyčném počítači ve Windows: Start - spustit a spustit příkaz: cmd ...otevře se příkazová řádka
- Do příkazové řádky zadat: ping <IP adresa routeru>
- Pokud spojení funguje, vrátí se časy odpovědí na ping a nakonci se napíše, že 0% ztracených. Pokud nefunguje, napíše se něco jako že cíl není dosažitelný a na konci že 100% ztracených)
Beavis
Profil
Pardon, router. Nedávno jsem na starém počítači měl 2000, a měl jsem stejný problém. Vyřešil to nový OS a nová síťová karta.
Casero
Profil
Joker
Nefunguje ani připojení do sítě.

Beavis
Hmm, jako toto chci až jako posledni řešení. A proč i síťovku? Nebylo to tedy pouze v ní?
Casero
Profil
V nouzovém režimu s prací v síti běží internet. Takže je to nějakym softwarem? Já už si nevím rady.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0