Autor Zpráva
stepan
Profil
Dobrý den,
v počítači mám MS Office verzi 2003 a zároveň i verzi 2007. Soubory se mi automaticky otevírají v novější verzi, ale já bych je chtěl otevírat ve verzi 2003. Když si dokonce ručně vyberu otevřít v programu a vyberu MS Office 2003, stejně se mi to otevře ve verzi 2007.
Netušíte někdo, zde to lze nějak ošetřit?
Díky
Nox
Profil
Přenastav si ve windows výchozí program pro daný typ souboru - .doc, .xls...
Ve Windows Vista nebo 7 je to Ovládací panely > Výchozí programy > Přidružit typ souboru nebo protokol programu
WinXP teď nemám, ale Mr. Google určitě bude vědět, jak na to
Zechy
Profil
V XP to je trochu složité. Ovládací panely > Možnosti složky. A tam typy souborů a přidělej tomu program ve kterým to chceš otevřit. Musíš si ovšem najít ty koncocky doc, xls, ppt.
stepan
Profil
Nox
Díky za snahu. Mám win XP. V té nabídce je nastavení jen pro předem vybrané typy aplikací (prohlížeč, poštovní klient, média atd.), takže program pro dokumenty si tu nevyberu. Na googlu jsem pochopil, že tahle nabídka je širší právě až ve vistách.

Zechy
V nastavení složky jsem si to nastavil a celkem to funguje. Akorát při otevření konkrétního souboru mi to hlásí pětkrát za sebou, že soubor s určitým názvem nelze otevřít. V názvu je vždy část adresy otevíraného souboru. Konkrétně: otevírám soubor s kompletní adresou C:\DokumentandSettings\doma\Dokumenty\AAŠtěpán\mételefony.xls a mně to hlásí:
1.soubor C:\Dokument.xls nelze otevřít
2.soubor and.xls nelze otevřít
3.soubor Settings\doma\Dokumenty\AA.xls nelze otevřít
4.soubor Štěpán\mé.xls nelze otevřít
5.soubor telefony.xls nelze otevřít
a nakonec se otevře soubor, který jsem chtěl. Takže to sice funguje, ale mám nepříjemný pocit, ža je něco špatně.

Takhle vypadá mé nastavení v upřesnění:


Dělám něco špatně? Za případnou radu předem díky.
DJ Miky
Profil
Můžeš zkusit ještě jeden způsob:
Pravý klik na nějaký soubor (.doc, .xls) ? Otevřít v programu ? Zvolit program ? dej Procházet a proklikej se ke spouštěcímu souboru verze 2003 ? zaškrtni K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program ? OK.

Pokud to nepomůže, tak v tom dialogu (na obrázku výše) napiš uvozovky okolo %1 v políčku Aplikace použitá k provedení akce, takže to bude vypadat nějak takhle:
... Microsoft Office\OFFICE11\EXCEL.EXE" "%1"

Snad to pomůže.
stepan
Profil
DJ Miky
Ten první způsob jsem zkoušel sám jako první. I když vyberu starý excel, stejně ve výběru zůstavá nový excel (je tam nová ikona).

Ale ty uvozovky v upřesnění pomohly. Vše se už otevírá ve staré verzi. Takže moc díky všem za pomoc.
_es
Profil
stepan
Skús spustiť ten starší excel.exe s parametrom /regserver
Viď: Popis spouštěcích přepínačů pro aplikaci Excel
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0