Autor Zpráva
drvaca
Profil
Dobrý den, potřeboval bych poradit.
Na počítač se mi dostal "vir" ; kdykoliv zapnu počítač, automaticky se mi hned po zapnutí otevře C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe a počítač se vypne/restartuje (teď nevím co přesně, dycky než se stačí vypnout/resetovat zmáčknu tlačítko reset sám).
Zkusil jsem soubor shutdown.exe přejmenovat, ale jakmile jsem vypnul a zapnul počítač, ten soubor shutdown.exe tam azse byl. Takže takhle asi ne.
Jinak mám ověřeno že když hned po startu ukončim proces explorer.exe (cca po půl minutě ho azs můžu zapnout) , tak to shutdown.exe se nespustí a počítač se mi nerestartuje.
To by šlo, já bych s tím žít dokázal, jenže ten PC z kterého píši půjde za pár dní jednomu známému do města, který by si s tím neporadil. Co s tím mám udělat, aby to zase fungovalo a to shutdown.exe se nespouštělo hned po přihlášení do Windowsu?
Díky
Radek9
Profil
Třeba napsat na nějaké fórum, kde ti určitě poradí správně :) - http://www.viry.cz/forum/
SwimX
Profil
drvaca:
zkus: Start -> spustit -> msconfig -> po spuštění nebo služby, najít ho tam a odškrtnout (ale předpokládám, že tam asi nebude)
jistotou by bylo přeinstalování systému :)
Mastodont
Profil
dycky než se stačí vypnout/resetovat zmáčknu tlačítko reset sám
IMHO by mělo pomoci, když spustíš "shutdown -a" v příkazovém řádku
SwimX
Profil
Mastodont:
to ale pouze ukončí ten "vir" jednorázově, to nebude zrovna dlouhodobé řešení problému
drvaca
Profil
SwimX:
Díky, bylo to tam sice psaný s nějakým "-r +d" bo tak něčím za názvem souboru, ale stačilo to odškrtnout, a už se to nerestartuje :)
SwimX
Profil
drvaca:
Tak tomu říkám "vir" :D
drvaca
Profil
A ještě jeden dotaz k tomu bych měl:
Kdykoliv zapnu PC, vyskočí mi tohle okno:

Co mám udělat aby nevyskakovalo? Zaškrtnout to "Tento dialog příště nezobrazovat . . . " , anebo když bych to označil by se mi pokaždý spouštělo to msconfig ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0