Autor Zpráva
Pet1nkO
Profil *
Dobry den, chtel jsem se zeptat.... mam verejnou ip a mam i DHCP ip. zalozil jsem si server jedne hry a pouzivam na ni navicat. Do navicatu muzu napsat pouze jednu adresu k pripojeni a to bud tu verejnou....a mohou se ke me pripojit vsichni "z venku" ale krome me nebo meho 2heho pc, nebo tam napisu tu DHCP ip a muzu se na server pripojit ja i z druheho pc ale nikdo me nevidi. Nemate nejakou radu co s tim? potrebival bych aby tam byla ta verejna ip ale abych se mohl pripojit i ze svych pocitacu. Diky Petr

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Budulinek
Profil
Chápu to dobře, že máš ty PC za routerem, kterej ti přiřazuje IP adresy pomocí DHCP serveru a ta veřejná je IP od poskytovatele? Pokud je to tak, bude pravděpodobně nutné povolit v NAT settings příslušné porty k PC, na kterém chceš server provozovat. Bez toho to nikdy nemůže fungovat.

Nicméně je třeba si uvědomit, že ta adresa přidělovaná DHCP serverem je lokální, nikoli globální a takových adres mohou být na světě miliardy a samozřejmě není možné je vyhledat. Takže vždycky musí používat adresu, kterou se připojuješ do internetu, ne lokální IP.
Pet1nkO
Profil *
Budulinku Domlouval jsem se se svym provozovatelem a je to tak jak pises "veřejná je IP od poskytovatele" pozadal jsem je o povoleni danych portu, jen by me jeste zajimalo: staci je povolit pouze u pocitace poskytujici server nebo i u druheho pc ze ktereho by se hralo? Az budu vedet vic ozvu se. Jinak zatim VELMI dekuji :o)
Pet1nkO
Profil *
Takže jsem se dozvěděl že je to nejspíš topologií sítě: čili s tím nic neudělám. Ale pro jistotu to zde ještě jednou důkladně zapíšu.

Mám 2 PC Na jednom mám veřejnou síť a na druhém už taky. Na pc A mám rozjetý server hry WoW přes program Navicat. Do Navicatu mohu zapsat pouze jednu IP. Když do ní napíši tu vnitřní DHCP IP 192.168......a hráči si do realmlistu napíšou tu stejnou, mohou se ke hře připojit pouze ti kteří mají stejného provozovatele jako já ale nikdo z "venčí". Kdyz Tam zapíši tu mou veřejnou IP mohou se připojit všichni z "venčí" kteří si zapíšou tu veř. IP ,ale nikdo od provozovatele mého internetu. Pouze když si zapíší do realm listu Mou DHCP IP toho počítače A, hru vidí ale nemohou se připojit. Čili mohu mít server ale nezahraji si já ani přátelé ze stejného města, nebo všichni z venčí. Porty mám všechny otevřené, už jsme s provozovatelem zkoušeli dat i na oba pc veř. IP a nic se nezměnilo.

Prosím pokud máte někdo nějaký návrh pište ale bojím se že je to beznadějné.
katy
Profil *
ahojky, mám problém s připojením notebooku přes wifi, normálně šel nějakou dobu a teď z ničeho nic nejde, myslím si, že by to mohl být problém s přídělováím IP adres, nepřidělí se mi automaticky, nevím, proč?! díky za radu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0