Autor Zpráva
Lokutus7323
Profil *
Ahoj,
před nějakou dobou jsem se dozvěděl o programovacám jazyku PROLOG, trochu jsem se o něj zajímal. Nainstaloval jsem ho na PC a udělal podle mě vše správně. Ale mám jaksi problém s tím, abych prolog (jakožto aplikaci starající se o chod tohoto jazyka rozchodil). Proto bych chtěl požádat někoho, kdo se s tímto programovacím jazykem již setkal o radu (přidávám mail a ICQ)

Jistě se jedná o problém na 5 minut.

Děkuji
lokutus7323@centrum.cz
nightfish
co používáš za interpret/prostředí? na Windows jsme ve škole používali SWI-Prolog a tam s instalací ani spuštěním nebyl problém
navíc nepíšeš, co konkrétně se ti s prologem děje/neděje
řešení přes ICQ/e-mail by jaksi postrádalo smysl, neboť by se případní budoucní návštěvníci tohoto fóra (mimochodem o webdesignu) nedozvěděli řešení

EDIT: DoubleThink: děkuji náčelníku, že ses mě zastal
johnl
nightfish:
mimochodem o webdesignu
Toto forum není jen o webdesignu, ale i o programování..
DoubleThink
Profil *
johnl:
Toto forum není jen o webdesignu, ale i o programování..
Ne, je o webdesignu, kam lze zařadit i některé programovací jazyky. A Prolog mezi ně nepatří. Ne, že by toto vlákno nějak vadilo, ale těžko ti tu někdo poradí.
Dodges
Profil *
DoubleThink má pravdu, můžu ti doporučit programujte.com/ kde ti s tímhle prog. jazykem možná poradí.
Lokutus7323
Profil *
Ahoj,
omlouvám se. Jsem si vědom, že jsem téma blbě zařadil, ale i tak jsem doufal,že tu bude někdo,kdo se s tímto problémem setkal.

------
jedná se o to,že podle všeho by to mělo fungovat,tak že jáytvořím program soubor.pl do kteréhomůžu zapsat například syntaxi
muz(karel)
zena(lida)

a podle vsech napoved jsem pochopil,ze pak tento soubor pustim v prostredi SWI-Prolog a ten me vyzve k zadavani "dotazu" na program (hodne vzdalene podobne pythonu, neco jako aplikaace PythonWin). Všechno se objevi jak ma, program se nacte do prostredi SWI-Prolog a ja mam moznost zadavat dotazy ze znaky ?- , ktery uz za me predepsalo samotne prostredi. Podle vseho by v pripade,ze zadam dotaz za znaky ?- napriklad muz(karel) mel program vyhodit hlasku "yes". Ovsem nic se nestane, prostredi skoci na dalsi radek a muzu zapisovat novy dotaz. Ale na svuj prvni dotaz jsem odpoved nedostal ...
johnl
DoubleThink:
Ale je i o kódování.. (tudíž není jen o webdesignu) :D
Timy
Lokutus7323:
muz(karel)
zena(lida)
Chybí ti na konci tečky.

muz(karel).
zena(lida).

Tady máš nějaký seznam literatury a zdrojů: http://vychodil.inf.upol.cz/courses/cs2pp/
Lokutus7323
Profil *
omlouvám se.. ale v daném souboru je mám..problém furt trvá ...zachviličku sem hodim screen (pokud je to nějaká banalita,tk se předem omlouvám)
Lokutus7323
Profil *

zde přidávám
nightfish
v tom prolog.pdf se píše, že kurzivou se píšou dotazy, to ?- na začátku je prompt (výzva) prologu, tu tam nepiš a na závěr dotazu patří tečka
Timy
Jo, chybí ti tam ta tečka na konci:

1 ?- muz(tata).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: