Autor Zpráva
mislav
Profil
Zdravím čtenáře a doufám v jejich pomoc.
Síť je postavena jako strukturní. ADSL modem-router AM 200G. Stolní PC připojen kabelem, notebooky přes Wi-Fi. Pracovní skupinaje správně, pingání funguje.Pokud kliknu na Místa v síti -> síť Microsoft Windows, pak se zobrazí pracovní skupina, řekněme domov. Po kliknutí na tuto skupinu jsou dvě možnosti: pokud jsem kliknul na tuto skupinu na PC, na kterém bylo instalováno připojení k místní sítí jako posledním, tak se v té skupině zobrazí. U ostatních dostanu hlášku "Položka domov není přístupná, bla bla bla...." a fokus se přesune na "Síť Microsoft Windows". Pokud zadám do adresy \\jméno_počítače, tak se ve skupině objeví a tímto způsobem je tam nakonec dostanu všechny (notebook svůj, dcery, syna atd.). Kdysi v minulosti se mi jedenkrát nějak povedlo, že se všechny počítače viděly navzájem (včetně tehdejšího stařičkého notebooku dcery s OS WIN98). V podstatě jsem již rezignoval, ale problém se znovu stal aktuální. Pořídil jsem si Pinnacle ShowCenter a těšil se, jak budu na TV prohlížet via Wi-Fi fotky a další multimédia z PC. A problém se vrátil. ShowCenter je sice na sítí, ale PC nevidí. Kde je pes zakopán??? Prosím o radu, pokum možno na mail a děkuji Michal mislav@volny.cz
Jimmba
Profil *
Dobrý den, bude to ten samý viník jako ve většině problémů. :) Téměř s jistotou vsázím na FW. Zkuste trochu popupravit pravidla pro lokální síť...
mislav
Profil
Zdravím. Obávám se, že zrada je jinde. I když zakážu FW (používám Sunbelt personal firewall) jak na stolním počítači, tak na notebooku, nic se nezmění.
Plaváček
Profil
mislav:

Zkus na chvilku vypnout i firewall ve Windows.
mislav
Profil
Tu mám vypnutou standardně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0