Autor Zpráva
Isa
Profil
Mám "darovaný počítač", zaheslovaný a skvělou radu -vyndejte jumper v základové desce a pak zapněte počítač...
Můžete mi, prosím, někdo popsat, co mám vlastně hledat a kde přesně. Srozumitelně, aby to pochopil i někdo, kdo poprvý v životě otevře počítač a vidí ho zevnitř. Nebo co s takovým počítačem udělat, co nejjednodušší postup jak se zbavit zaheslování vstupu do programu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Isu:
Jak to souvisí s oborem, kterému se věnuje toto fórum? Tedy s webdesignem?
Moderátor Chamurappi: Přesouvám do Práce s počítačem. Ale už neodemknu.

Můžete mi, prosím, někdo popsat, co mám vlastně hledat a kde přesně.
Ve vyhledávači se přepni na hledání obrázků a hledej obrázek jumperu v PC.
Joker
Profil
Isa:
Jumper je taková malá plastová mrcha, která má v sobě dvě díry a vevnitř plíšek propojující ty dvě díry. Nasazuje se na takové drátky, kterým se říká piny. Když se jumper nasadí na dva piny, navzájem je propojí. Propojením určitých pinů se pak dá měnit nastavení daného zařízení.
K vidění u starších základních desek, harddisků a optických mechanik, u novějších se od toho ustupuje.

V reálu to vypadá nějak takhle:


Červená šipka označuje jumper nasazený na dvou pinech, vedle jde vidět ještě třetí, nepropojený pin.

aby to pochopil i někdo, kdo poprvý v životě otevře počítač a vidí ho zevnitř
Fajn, takže: Tohle není úplně sranda, takže si dobře rozmyslete, co vlastně děláte.
Úplnému laikovi bych v první řadě asi doporučil to nedělat a přizvat si na to někoho, kdo se v počítačích vyzná.
Pokud máte experimentální náladu, jako úplný laik si v první řadě sežeňte manuál k základní desce. Bývá obvykle anglicky, takže musíte umět alespoň trochu anglicky.
Odpojte počítač ze sítě, sundejte boční kryt, podívejte se dovnitř a s pomocí obrázků v manuálu se snažte zorientovat, kde co na základní desce (je to ten velký obdélník ve kterém jsou zastrkané ostatní věci :) ) leží.
Dál v manuálu najděte vymazání CMOS (obvykle to bývá nějak "clear CMOS" nebo "CMOS discharge") a postupujte podle instrukcí.
Uvědomte si, že vymazání CMOS nezruší jen heslo, ale vrátí veškeré nastavení základní desky na tovární hodnoty. Pro optimální fungování počítače může být nutné pak některé hodnoty přenastavit. Jak se dostat do nastavení počítače (setup), jaké položky obsahuje a co znamenají opět viz manuál od základní desky.

Moderátor DoubleThink: Přesunuto z Jumper v základové desce.
Problematika vnitřních komponent PC je už hodně vzdálená tématům diskuse. Informace o resetu BIOSu jsou k dispozici na desítkách webů a diskusí. Příspěvek bude odstraněn.
Moderátor Chamurappi: Přesouvám zpátky. Odpovídající přeci nenese vinu na tom, že tazatel zvolil špatné fórum. Kdybych já strávil pár minut nad takhle dlouhou smysluplnou odpovědí a někdo mi ji pak smazal, dost by mě to naštvalo. Možná není výchovné naservírovat Isovi tak pěknou odpověď, ale její smazání považuji při vší úctě za horší.
DoubleThink
Profil *
Výsledky hledání „bios reset“ v Googlu:
 1 • RESET BIOSU • PCMark fórum
 2 • PCTuning • Zobrazit téma - GA M55S-S3 špatně flashnutý bios
 3 • BIOSy Nenaběhne windows - Strana 2 - Diskuzní fórum Světa hardware
 4 • bios dlouho bootuje
 5 • www.gabigabo.estranky.cz - Reset Biosu
 6 • reset biosu - OverClocking Guru 4um
 7 • Jak smazat heslo do BIOSu na notebooku Acer TravelMate 220 ? aneb ...
 8 • Jak smazat heslo do BIOSu na notebooku Acer TravelMate 240 ? aneb ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0