Autor Zpráva
kamikaut
Profil
Ahoj - na pevným PC mám WIN7 .. poté mám notebook s XP. Spojeni jsou pres wi-fi router (PC kabelem). Nedaří se mi nastavit sdílení souborů z jednoho do druhého. Ve win7 se to tváří, že vytvoření domácí sítě umožní jen, pokud i ten druhý pc bude mít win7. Prosím o radu, jak to vyřešit.. díky moc..
PS: když na PC byly také XP, tak se jen označil adresář ke sdílení a na notebooku už jsem ho našel a mohl z něho stahovat..
Enyues
Profil *
Z XP na Win7 se snadno připojíš pokud víš jméno a heslo uživatele, ale obráceně nejspíš ne.
Budulinek
Profil
Enyues:
nemáš pravdu.

kamikaut:
jde to, jen je složitější to nastavit. Jednak je důležité, jak máš na počítačích nastavené firewally, na sedmičkách navíc zabezpečení sítě. Samozřejmě lze vypnout zaheslování sítě ve win 7. Existují zařízení, které nepodporují přihlašování, takže by to byl celkem problém. Sám jsem to nedávno vypínal na Win 7 Home Premium, takže je to i v základní verzi. Najít to jde snadno, ale z hlavy nevím.

Dál je potřeba u sdílené složky nastavit práva pro přístup (čtení, zápis pro konkrétní uživatele nebo skupiny uživatelů. Je to tam snad celkem jasně popsáno).

Na závěr je se nemusí (je to dost pravděpodobné) počítače v síti vidět - tedy oni se vidí, ale nezobrazují se klasicky v adresáři síť. Takže je dobré nejdřív zkusit ping na ip adresu počítač, kterej chceš zesíťovat, pokud ping projde, stačí namapovat složku jako síťovou jednotku nebo prostě přidat místo v síti. Je to někde v "Tento počítač" v menu nahoře "Přidat síťovou jednotku", zadáš ip adresu a umísění složky (\\192.168.1.2\sdileno$) a je to...
kamikaut
Profil
Budulinek: diky moc za rady, ale bohužel jsem to stejně nerozchodil.. Nastavil jsem i interni IP adresy, ale prostě to nepomohlo.. Kazdopádně díky za rady - počkám, až přijede brácha, kterej tomu rozumí. :-)
MCKAY
Profil
kamikaut:
Neberte to jako spam na zvyšování mé návštěvnosti, ale takový menší článek na toto téma i s obrázky jsem napsal zde, je to návod pro winXP, ale když se na to člověk podívá logicky, je to v Win7 stejné. Také jsem si všiml, že se Win7 tváří při LAN zapojení záhadně, ale je to normální omezení, že není připojeno k netu, takže hláška o nedostatečném připojení je v pořádku.

Pokud kdokoliv z moderátorů bude mít dojem, že můj příspěvek je k ničemu, tak mě smažte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0