Autor Zpráva
Ayrton1
Ahoj, potřeboval bych poradit:

Když kopíruji na svůj flash disk USB Verbatim 8GB tak kopírování probíhá v pořádku, nakopíruje se a okno s progress barem zmizí, jednou jsem ale kamarádovi něco nahrával na jeho flashku (jiná značka, nevím jaká) tak se to nakopírovalo, ale ještě to asi 5 sekund zůstalo viset to okno a teprve pak se vyplo, to jsem neřešil, ale po tom, co jsem si koupil nový WD 1TB externí 3,5" disk a ten dělá to samé, to řešit chci.

Nakopíruje se tedy na 100%, pak zmizí přenosová rychlost a tak zůstane to okno po těch 5 sekund, nejhorší je to, čím víc je ve frontě na kopírování souborů, tím delší je tato prodleva. Dělá mi to kopírování nejen u Windows Explorer ( prostě obyč windowsovské okno ), ale i u Altap Salamanderu a dalších souborových manažerů.

Nemohlo by to být něco s bufferem ? Díky za pomoc...

PS: Veselé Vánoce a šťastný nový rok všem vám tady, co pomáháte :-)

EDIT: Jo a čím větší soubor tím také déle to trvá, těch 5 sekund je to u souborů po 1GB a můj OS je Win7 (myslím že to je také důležitá informace)
mckay
Ayrton1:
Mám Win7 a dělá mi to jen se zařízeními, která jsou zformátovaná v NFTS, nevím proč, ale řekl bych, že je to asi docela jedno. Jestli je ta prodleva krátká není potřeba to řešit. Počkal bych nejlépe do další aktualizace a očekával, že to bude opraveno. Pokud to není životně nutné, neřešil bych to :-). Šťastné a veselé.
Ayrton1
mckay:
Mám Win7 a dělá mi to jen se zařízeními, která jsou zformátovaná v NFTS, nevím proč, ale řekl bych, že je to asi docela jedno. Jestli je ta prodleva krátká není potřeba to řešit. Počkal bych nejlépe do další aktualizace a očekával, že to bude opraveno. Pokud to není životně nutné, neřešil bych to :-). Šťastné a veselé.

Možná to je ono, nevím jestli tamto bylo NTFS nebo FAT32, ale u toho člověka bych věřil že si to naformátoval na NTFS, tak snad.

Dík
DoubleThink
Profil *
Takovéto kejkle má občas na svědomí rezidentní antivirová ochrana.
Ayrton1
DoubleThink:
Takovéto kejkle má občas na svědomí rezidentní antivirová ochrana.

To je taky pravda, to mě ani nenapadlo. Já už antivirák vypínám, když chci extrahovat soubor rychleji, ale pak radši nelezu na net, no zkusim to.
mckay
Ayrton1:
Ono není špatné formátování na NTFS, můžeš kopírovat veliké soubory najednou, takže jestli tvá předchozí zpráva byla myšlená jako, že NTFS je špatné, tak není :-)
Ayrton1
mckay:
Ono není špatné formátování na NTFS, můžeš kopírovat veliké soubory najednou, takže jestli tvá předchozí zpráva byla myšlená jako, že NTFS je špatné, tak není :-)

Ne ne ne, tak jsem to fakt nemyslel :-) NTFS je dobrý právě kvůli těm velkým souborům, zvlášť když má člověk FULL HD filmy tak by se bez NTFS nehnul...
Nox
Já už antivirák vypínám, když chci extrahovat soubor rychleji, ale pak radši nelezu na net, no zkusim to.
Teď si člověk musí říct, jestli mu ta snížená bezpečnost stojí za těch pár získaných vtěřin... ;)
Ayrton1
Nox:
Teď si člověk musí říct, jestli mu ta snížená bezpečnost stojí za těch pár získaných vtěřin... ;)

Tak samozřejmě vypínám net případně jen nic na něm nedělám, a nekopíruju zavirovaný věci :-)
Ayrton1
DoubleThink:
Takovéto kejkle má občas na svědomí rezidentní antivirová ochrana

Tak bohužel vypnutí antiviru nepomohlo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: