Autor Zpráva
AM_
Profil
Zdravím,
přešel jsem na windows 7 a narazil jsem na tuto nepříjemnost:
při práci používám total commander a jsem zvyklý textové soubory upravovat PSPadem, který mám nastavený jako editor při stisknutí F4. Bohužel, když takto otevřu soubor ze systémem chráněné složky (např. v Program Files), editovat jej nelze. Klasický notepad jej vůbec nedokáže přepsat, ne že by se zaktivovalo okénko UAC s možností povolení této operace, prostě tento soubor přepsat nelze.
V PSPadu je to ještě horší, soubor si uloží asi do nějaké cache, jelikož se tváří, že uložení proběhlo, při opětovném otevření v PSPadu vidím své úpravy, když ale pak soubor otevřu něčím jiným, zjistím, že úpravy uložené nejsou. Jediné řešení je tedy soubor zkopírovat někam pryč, tam ho upravit a pak zkopírovat zpátky a jen odkliknout v TC, že to chci udělat "jako administrátor".
Nevíte někdo, jak tento nepříjemný proces zkrátit na staré dobré stisknutí F4?

Děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na AM:
Můžeš celého Total Commandera spouštět jako administrátor, pak i ostatní z něj spuštěné programy budou mít administrátorská práva.
DoubleThink
Profil *
Zkus spouštět TC jako administrátor a nebo vypni UAC úplně, jako většina zkušenějších uživatelů Windows.
AM_
Profil
jo, to bude asi řešení, díky...
blbá začátečnická otázka, jak si nastavím zástupce TC, aby se spouštěl jako administrátor?
s tímhle už jsem si hrál přes příkaz "runas", jenže já nemám nastavené heslo pro uživatele administrator, což se runas nelíbí:
"1327: Logon failure: user account restriction. Possible reasons are blank passwo
rds not allowed, logon hour restrictions, or a policy restriction has been enfor
ced."
doteď sem to na XP nemusel řešit.
DoubleThink
Profil *
Ve vlastnostech programu nebo odkazu na program je karta Kompatibilita. Dole by měl být checkbox Spustit tento program jako správce. Totéž by mělo být i v samotném kontextovém menu (Spustit jako správce).
AM_
Profil
tak tohle je fakt zvláštní, když teď edituju soubor z TC notepadem, tak má normálně admin práva, ale když to udělám PSPadem, tak pořád stejné (soubor se v PSPadu tváří, že se uložil, při příštím otevření v PSPadu jsou vidět změny, při otevření v čemkoli jiném ne).
Díky za dosavadní rady, napadá vás ještě, jaký je původ této záhady?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0