Autor Zpráva
Peta8
Profil
Ahoj,

píšu dokumenty ve Wordu a pak je ukládám do PDF (nainstaloval jsem si doplněk z Internetu).
Problém však je v tom, že ta PDF jsou stranšně velká. Není přeci možné, aby jednostránkové dokumenty měly skoro půl mega -www.matematika.name/obsah/fyzika/.
Je nějaká možnost, jak je zmenšit.

Dále bych se rád zeptal, jak předejít tomu, aby se mi při převodu do PDF nerozmazal obrázek. Pokud se podíváte na jeden ze souborů na této stránce http://www.matematika.name/obsah/matematika/zakladni-skola/zlomky-procenta.php, tak obrázky jsou docela rozmazané, ve Wordu jsou však pěkně ostré.

Děkuji.
Petr
J
Profil *
Jsou-li v původním dokumentu Word obrázky (vzorce - jsou zde jako text, nebo obrázek?), prověř si, jak jsou veliké. Je-li obrázek ve Wordu jen "zmenšen" myší, zůstává datově stále velký.
Při převodu do pdf lze zadat kompresi pro převod obrázků, což ovlivní datovou veliost i kvalitu.
Peta8
Profil
Vzorce jsou jako text, proste psány přes editor vzorců ve Wordu. Velikosti obrázků jsou malé a jsou do Wordu dány v originální velikosti. Nevím, proč se to PDF tak nafoukne.
Navíc jsou velká i PDF, kde obrázky nejsou.
Bubák
Profil
J:
Při převodu do pdf lze zadat kompresi pro převod obrázků
Nevím, jak je to v Microsoftím PDF udělátku, ale u jiných nástrojů jde také nastavit, zda se má obrázel resamplovat, což ovlivní jeho velikost.
Když kouknu na "koláč", tak je malý a při zvětšení zubatý. Očividně při převodu do PDF utpěl na kvalitě, ale na dálku neodhalím příčinu.

Dodatek:
Možná by pomohlo, kdybys někam na web hodil originál wordový soubor s obrázkem.
H13
Profil
Další věcí, která může výrazně zvýšit velikost PDF je to, zda a kolik písem (fontů) bude v dokumentu přiloženo. Nejmenší PDF dokumenty nemají přiložený font vůbec a spoléhají na písmo natažené z operačního systému (což může být někdy problém). Podívej se do vlastností. Možná tam máš přiloženo hodně fontů, možná tam je speciální font. Např. velikost dokumentu s určitým fontem (UTF-8), s různýma variantama (tučné, kurzíva,...) může být i přes 1MB (a to i např. při jedný stránce)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0