Autor Zpráva
Axamith
Profil
Ve firmě potřebuji vyřešit vzdálenou správu souborů. Veškerá práce se ukládá na samostatný HDD a jednotliví pracovníci si potřebné soubory otevírají z tohoto zdroje dat. Soubory jsou běžných typů ( xls, doc, pdf . . . ) Potřebuji vyřešit přístup k těmto souborům po síti z venku firmy. Soubory je potřeba číst, ale i editovat. Napadly mě možnosti :
- vzdálená plocha, VNC nebo podobný sw
- přístup přes FTP
Zajímal by mě názor z praxe na uvedené možnosti, popřípadě nějaká jiná varianta.
Davex
Profil
Zvažoval jsi připojení do firemní sítě pomocí VPN? Když by se pracovník přípojil, tak by měl přímo k dispozici všechny zdroje dat na firemní síti.
Axamith
Profil
Davex: Můžeš to blíže specifikovat? Jak je náročné VPN instalovat, náklady a požadavky na HW, vyplatí se pro menší počet PC ( 3-5 ), lze využít i v kombinaci WIN + MAC.
Davex
Profil
Předpokládám že soubory jsou ve firmě na nějakém Windows serveru, na kterém by stačilo nakonfigurovat službu "Routing and Remote Access Server" a z internetu ho zpřístupnit přesměrováním portů na internetovém modemu/routeru. Uživatelé pak mohou pracovat přes VPN připojení stejně, jako by byli přímo ve firmě a jak jsou zvyklí. Je to omezeno jen rychlostí připojení na internet. Jakákoli Windows by měla fungovat bez problémů a Mac OS X má podporu protokolu PPTP snad také.
Axamith
Profil
Děkuji za nasměrování, už jsem si o VPN pročetl, vypadá to zajímavě. Nechám to posoudit majitele firmy a uvidíme.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0