Autor Zpráva
Hrobarz
Profil *
Zdravím,

hledám nějaký free editor systémového registru Windows XP Professional.
Kdyby byl ještě navíc česky, bylo by to bezvadné.
Poraďte mi prosím.
Acci
Profil
Start » Spustit » regedit ???
Fred
Profil
A kdyby jsi měl z bezpečnostích důvodů (hrajou si tu děti) odstraněno spustit:
win key+r objeví se to samé spustit a napiš regedit a enteruj.
Pokud by jsi chtěl program
RegAlyzer, RegCleaner nebo RegSeeker všechny free najdeš na googlu.
Hrobarz
Profil *
Položku Spustit mám opravdu odstraněnou. Sám jsem ji odstranil, protože tam byla zbytečně. Používání Win key+R je rychlejší :)
BTW Standardní editor registru jde spustit i přes příkazový řádek.

Problémem je samotná editace systémového registru. Nevím, co který klíč znamená... různé nepochopitelné hodnoty... ach jo. Potřebuji nějaký program, který by se v tom vyznal a s jehož pomocí bych vyřešil tyto úkoly:
a) změnit implicitní spořič obrazovky, který se spouští ještě před nalogováním
b) znepřístupnit tlačítko režim spánku

Hodilo by se mi něco českého, because I'm not from English-speaking countries a nerad bych něco zmrvil. RegCleaner je myslím pouze na vyčištění registru, ale na to další se podívám. Děkuji za tipy Frede.
DoubleThink
Profil *
Hodně skrytých nastavení jde editovat programy:

FreshUI
Tweaking Toolbox XP
TweakXP

Jsou sice anglicky, ale popis položek je imho dostatečně obsáhlý a srozumitelný.
Fred
Profil
Hrobarz
Když jsem neměl Win XP používal jsem naprosto dokonalý Golden win setup
Docela dobrý je progam XP antispy , sice umí méně než ty co zmiňuje DoubleThink, ale je i česky.
Mistr
Profil
Zkus mrknout do dokumentu http://www.zive.cz/Files/Soubory/Jak_si_upravit_Win_XP.pdf

Je to PDF pocházející z Živě a jsou tam celkem zajímavá nastavení XP. Jen upozorňuji, že má velikost 480 kB. Pokud bys to nechtěl celé stahivat, možná bys něco z toho našel na www.zive.cz , neb v tom dokumentu jsou prý texty z těchto stránek.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0