Autor Zpráva
rammsteinmv
Profil *
Občas se mi stane,že si stáhnu tu samou píseň dvakrát ve formátu mp3. Žádný rozdíl neslyším,ale jedna zabírá více místa. Občas se mi zase stane,že jedna je tišší a druhá hlasitější.
Když tedy vlastním nějaké mp3,můžu je v některých případech ještě zmenšit tak,abych mezi původní a zmenšenou verzí neslyšel rozdíl?
A když už si stáhnu nějakou,která hraje tiše,mohu nějak zařídit,aby hrála stejně hlasitě jako ostatní bez ztráty kvality?
Zechy
Profil
Já jsem si hlasitost zvedal přes Nero WaveEditor s pěkným výsledkem.
Budulinek
Profil
Když se nad tím logicky zamyslíš, tak ti snad dojde, že když zmenšuješ velikost souborů, je to vždycky na úkor něčeho - obvykle kvality. Pokud chceš zmenšit velikost mp3 souboru, musíš snížit i jeho kvalitu, tedy bit rate. Pak už musíš sám posoudit, jestli ti to za to stojí nebo ne. Rozdíl mezi 320 a 128 kbit/s poznat můžeš, ale taky nemusíš. Záleži na přehrávači, sluchátkách \ reprácích, skladbě, sluchu atd... Klidně si zkus zmenšit mp3 na menší (umí to kdejakej program na grabování audia) a uvidíš sám.

Stejně tak se dají mp3 i normalizovat, nastavit jim stejnou "hlasitost". Jak psal Zechy výše, to nero to umí. Pak to obvykle zvládají lepší programy pro editaci audia.
Bubák
Profil
V tou hlasitostí to nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Třebas takové TV reklamy jsou hlasitější zejména subjektivně, zvuková úprava je reklam je velkou magií.
Michal Kolesa
Profil
Zechy:
... Nero WaveEditor ....

Pro ty co nemají Nero za 2tisíce doporučuji program AudaCity
rammsteinmv
Profil *
Budulinek:
když zmenšuješ velikost souborů, je to vždycky na úkor něčeho - obvykle kvality
Obvykle poslouchám hudbu ze značkových sluchátek do Sony Ericsonu. Představ si desetiminutovou písničku,která zabírá 16 MB. Mám dvě paměťové karty o 4GB,které střídám a přes tisíc skladeb,které aktivně poslouchám. Tam se to fakt hodí,hlavně když rozdíl nepoznám.

Zkusím toho Nera,díky.
blizzboz
Profil
Budulinek:

no tak rozdiel medzi 320 a 128 kbit/s pozná každý 128 kbit/s je tak zašumené že sa to nedá počúvať. ak mp3 tak minimálne 320 kbit/s

rammsteinmv

skús to skonvertovať do AAC Sony Ericsson telefóny tento formát podporujú a dáva lepšie výsledky ako MP3 pri rovnakej kvalite.
DoubleThink
Profil *
blizzboz:
128 kbit/s je tak zašumené že sa to nedá počúvať
128 se dá (běžný lo-fi bitrate rádií). Pamatuju doby, kdy jsme poslouchali 32bitové mp3ky.
blizzboz
Profil
DoubleThink:

noo veď to je ďalší dôvod prečo klasické FM rádio už dlho nepočúvam. Kasické rádiá su na ústupe, všetci počúvajú MP3, klasické rádiá si ľudia púšťajú už len v aute aby si vypočuli upozornenie že na ktorých cestách sa kontroluje rýchlosť. ak chcú rádiá konkurovať internetu tak musia ponúknuť nejakú pridanú hodnotu prejsť na digitál vysielať v lepšej kavalite ako je hudba na internete (viac ako 320 kbps) stanice musia tématicky rozdeliť podľa hudobných štýlov a musia ponúkať hudbu na požiadanie a každý abonent musí mať vlastný hudobný profil(podobne ako last.fm) a podľa toho akú hudbu počúva mu budú púšťať ďalšie tracky.
rammsteinmv
Profil *
blizzboz:
Jsi moc náročný a trošku se vzdalujeme od tématu...
aby si vypočuli upozornenie že na ktorých cestách sa kontroluje rýchlosť
To mě naopak třeba vůbec nezajímá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0