Autor Zpráva
jonáš
Profil
Vyměnil sem win XP za Linux, takže sem docela zelenáč..
..nejde se mi připojit přes LAN k internetu, mam IT přes kabelovku na karnevalu, všude možně už sem nastavil proxy server, ale za boha se to nemuže připojit, CO MAM DĚLAT??
thingwath
Profil
Připojujení je jenom přes proxy (HTTP?)? Stačí zreplikovat celé nastavení ve windows, z tvého popisu člověk sotva pozná co může být špatně, bylo by lépe to rozvést.
jonáš
Profil
1) v Prostředí>>nastavení>>Proxy sítě>>nastavení proxy sem nastavil na ručně a doplnil sem správně adresu proxy serveru i správnej port, jako sem to měl ve windowsech.
2) nefunguje to
3) v prostředí>>systemová nastavení>>síť>>zařízení eth0>>upravit>>obecné sem nastavil ip adresu staticky : takový parametry jako sem měl ve windows.
4) nefunguje to
5) nastavil sem proxi i ve firefoxu
6) nefunguje to

????????
thingwath
Profil
Ping na proxy funguje? DNS servery jsou nastavené, jsou-li třeba? Výchozí brána je nastavena? ...
Šlaha
Profil
Tak zavolej na Karneval. Ti by ti měli pomoct.
halogan
Profil
Šlaha: Pokud je tomu tak, tak to by byli asi jedini u nas, protoze ja cekam neco takoveho:
Operatorka: "Jakou verzi Microsoft Windows mate?"
On: "Mám GNU/Linux"
Operatorka: "Tak to vam neporadim, nashledanou"
jonáš
Profil
sry, ja sem byl u babičky..

DNS mam nastavený podle toho jak sem to měl ve win a výchozí bránu taky, ale co je to "Ping na proxy" to fakt nevim...
j
Anonymní
Profil *
šlaha:...neco takoveho:
Operatorka: "Jakou verzi Microsoft Windows mate?"
On: "Mám GNU/Linux"
Operatorka: "Tak to vam neporadim, nashledanou"


náhodou, ten co nám to sem přišel nainstalovat uspěšně připojil MAC OS X...
jonáš
Profil
(to sem napsal já)
Petr Stříbný
Profil *
zkus napsat "dhcpcd" ;)
halogan
Profil
jonas: Co se tyce Mac, tak ten docela podporuje i HW (ovladace jsou skoro u vseho), takze i pripojeni bych chapal.
jonáš
Profil
Petr Stříbný
napsat do terminálu?
jonáš
Profil
Petr Stříbný:
z terminálu se ozvalo bash: dhcpcd: command not found
tak teda nevim kam jinam to napsat...
thingwath
Profil
dhclient, ale musí to být jako root, ale je mi divné, že by to Fedora nezkusila sama.
jonáš
Profil
zkusil sem dhclient a vypisuje to neco takovyho (sorry za png) musim pritom asi bejt pripojenej zejo, to sem nebyl
jonáš
Profil
takužsemtopřipojil.
Alenějakmivtomhlelinuxunefungujemezerník...
jon
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0