Autor Zpráva
RoyalistGirl
Profil *
ahoj. potřebovala bych poradit... předevčírem mi spadnul notebook - myslela jsem že byl jenom přehřátej, přes displej naskočily takový zelený pruhy a pak se to vyplo. pak když jsem ho chtěla zapnout tak nestartovaly windows (vista), až na několikátej pokus naběhly a nabídly mi to nějakou opravu startu... to jsem pustila a myslela jsem že pak už to půjde, ale asi za 3 hodiny to spadlo znova jako předtim, a rozhodně to nebylo přetížený, jen zapnutej prohlížeč.
a teď to dělá pořád, zapnu, třeba 2 hodiny normálně pracuju a pak spadne. startuje to už normálně. můžete mi prosim poradit, co mám dělat? nebo se musim obrátit na servis?
kdyžtak napište co o tom potřebujete vědět za podrobnosti... díky, jsem obyčejná lama :)
Michal Kolesa
Profil
Stáhni si program MenTest86 a otestuj si pamt

Stáhne se ti iso obraz to si vypálíš an CD, CD strčíš do mechaniky a restartuješ. Ted by se ti měl spustit ten testovací program a nechat jej několik hodin běžet.

Pokud se ti po vložení CD do mechniky test nespustí, musíš nokoho požádat, aby ti upravil nastavení biosu aby se ti PC startovalo z CD
DoubleThink
Profil *
Zelené pruhy by mohly značit poškozenou grafickou kartu, servisu se pravděpodobně nevyhneš.
RoyalistGirl
Profil *
Michal Kolesa:
dík!
bootování z CDčka už jsem dělala, to snad zvládnu :)
Michal Kolesa
Profil
Jak lze u notebooku vyměnit grafickou kartu? Tam je grafický čip připájený rovnou na desku a pokud je NTB již starší tak bude asi větší problém danou součástku sehnat.
Keeehi
Profil
Michal Kolesa:
Proto DoubleThink psal, že se nejspíš servisu nevyhne.
Zechy
Profil
Michal Kolesa:
Je to těžší sehnat, protože do notebooků většinou jiný grafiky nejdou a kdyby nějáký šli, tak je problém se základovkou, já si třeba nemůžu vyměnit grafiku, protože by na tu mojí základovku žádná nešla.
RoyalistGirl
Profil *
DoubleThink:
hm... to bude doma radosti v tom případě :( a od čeho by mohla bejt poškozená nevíš?

grafiku to má normální, nějakou Nvidia Geforce... ale kolik taková nová grafika stojí? :(
RoyalistGirl
Profil *
takže můžu jít rovnou shánět někoho, kdo umí vyměnit grafiku říkáte? tak děkuju, a sorry za váš čas :)
Michal Kolesa
Profil
Notebooky nemají grafickou kartu jak ji znáš z desktopu (to je ta bedna co máš na stole a je k ní připojen monitor, klávensice, tiskárna, myš), ale notebook má pod klávesnicí jednu desku a na té desce jsou všechny součástky připájeny. Takže na notebooku grafickou kartu nevyměnšíš. Musí se vyměnit celá ta deska a to je často dražší než nový notebook
Davex
Profil
RoyalistGirl:
Nvidia dodávala nějaký čas vadné čipy, které přehřívaly, takže to bez servisu vyřešit nepůjde.
RoyalistGirl
Profil *
hm... no prostě super (samozřejmě je to pár měsíců po záruce...). a kolik by to tak mohlo stát teda nevíte?
Davex
Profil
Pokud je to opravdu grafikou, tak u Němečka to opravují za 1800 až 4500 Kč.
RoyalistGirl
Profil *
díky za rady. asi už to tu můžete zamknout... nashle :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0