Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Už dlouho pracuju s dvěma monitory a je to fajn. Chtěl bych zkusit mít tři, protože si myslím, že by mi to pomohlo k práci. Otázky zní:

Máte někdo zkušenost se třemi monitory?

Jakou na to potřebuju grafickou kartu?

Strávil jsem asi hodinu hledáním informací o třech monitorech, ale jsem z toho trochu zmatený. Většina nalezených rad je pár let stará. Karty, které to mají podporovat, se už nedají koupit či jsou dost špatné, a naopak tuhle informaci nenacházím u současných grafických karet. Asi se to u nich neuvádí, i když to umějí. Co mám hledat?
Aesir
Profil
[#1] Yuhů:
Já jsem to vyřešil tak, že jsem do PCI slotu přidal stařičkou kartu, kterou jsem někde vyhrábl ze šuplíku. Primární i tahle PCI karta jsou od jednoho výrobce (nvidia) a všechno fungovalo napoprvé. V práci mám to samé, akorat jedna karta je integrovaná na základní desce.

Asi záleží dost na tom, co tam bude za monitor, já mám jako třetí obyč. 19" jen na tailování logů, takže to stačí. Pokud by to mělo být něco náročnějšího, asi by bylo potřeba investovat do dvou karet a základní desky, která umí SLI nebo CrossFire - tedy propojení dvou karet.
DoubleThink
Profil *
Yuhů:
Máte někdo zkušenost se třemi monitory?
Krátkodobou.

Jakou na to potřebuju grafickou kartu?
Se třemi výstupy. Nezdá se to, ale většina dražších karet tři výstupy běžně má (většinou DVI/D-SUB/HDMI případně DVI/DVI/HDMI).
Konektory jsou signálově kompatibilní, takže není problém koupit případné redukce nebo už přímo kabely s koncovkami podle potřeby monitorů.
Kacko
Profil
Yuhů
Nová řada ATI 5xxx karet má běžně 2x DVI + 1x HDMI. Osobně bych sáhl po ATI 5750.
l.lenek
Profil *
Dobrý den, taky momentálně řeším zapojení třetího monitoru. Zkusila jsem vymontovat starou NVidia grafickou kartu z jiného PC a chtěla jsem ji vložit do PCI slotu v PC na kterém dělám, ale karta mi do toho PCI slotu nepasuje. Což je zřejmě logické.

Můžete mi prosim vás poradit Yuhů jak jste ji tam vložil?

Ještě jsem zkusila propojit CRT monitor s mým LCD - v zadu na monitoru jsou ještě dva sloty, ale PC mi nechce třetí monitor najít, respektive tam chce pouze klonovat. Druhý CRT monitor mám zapojení ve slotu PC a to funguje naprosto super.

Základní deska je ASUS P5GD2 premium, grafická karta není integrovaná a je NVIDIA GeForce 6600 GT a druhá grafická karta je starší NVIDIA

systém XP a 7

Děkuji za pomoc. l.lenek
happy
Profil
Yuhů:
další alternativa
http://www.matrox.com/graphics/en/products/gxm/th2go/
panther
Profil
happy:
Yuhů: další alternativa
myslím, že Yuhů už po půl roce tento problém neřeší.
Joker
Profil
l.lenek:
Zkusila jsem vymontovat starou NVidia grafickou kartu z jiného PC a chtěla jsem ji vložit do PCI slotu v PC na kterém dělám, ale karta mi do toho PCI slotu nepasuje.
Do PCI slotu bývají jen opravdu staré grafiky (ve smyslu alespoň tak 10 let), novější sice existují, ale běžně se do počítačů nedávaly.

Jedna poznámka pro případné experimentátory, je dobré se nejdřív z manuálu nebo na webu ujistit, že dáváte správnou komponentu do správného slotu, někdy je totiž možné alespoň částečně nacpat komponentu do špatného slotu s neblahými následky.

Ještě jsem zkusila propojit CRT monitor s mým LCD - v zadu na monitoru jsou ještě dva sloty, ale PC mi nechce třetí monitor najít
Na ty konektory v monitoru nejdou připojit další monitory, slouží jen jako různé možnosti připojení výstupu z počítače (tj. aby monitor měl konektor podle výstupu který má počítač).

Řešením by asi bylo koupit grafickou kartu se třemi výstupy, jak se zmiňuje výše.
l.lenek
Profil *
Joker:
Díky za radu. Zkusím sehnat deset let starou grafiku.
LCD má vstupy ze zadu jeden na digitál a dva na CRT ???
Yuhů
Profil
Máte pravdu, už to po půl roce neřeším. Zůstal jsem u dvou monitorů a až budu kupovat novou sestavu, prostě budu požadovat výstup na tři nebo víc monitorů. Myslím, že čtyři by se mi sem vešly.
Joker
Profil
l.lenek:
Zkusím sehnat deset let starou grafiku.
Pokud teda nemáte zánovní výkonnou grafiku, není jednodušší si prostě koupit novou?
Tři monitory by měl umět třeba Radeon HD 5450, který se dá sehnat kolem tisícovky.

Yuhů:
Myslím, že čtyři by se mi sem vešly.
Čtyři monitory, teda :-)
Ani nevím, jestli by to mělo nějaký přínos- dva monitory jsou na práci bezva, tři jsem nezkoušel, ale asi bych je alespoň občas využil, čtyři už nevím.
Deserter
Profil *
Zdravim,

mam ten sami problem, jednu grafiku - HD 5700 a tri monitory full hd avsak soucasne nerozchodim tri najednou, jedno z toho je TV.
Diky
Medvídek
Profil
Deserter:
S jednou grafikou 3 monitory nerozchodíš, i když má 3 výstupy :)
Takže buď 2 přes DVI, nebo 1 DVI a druhej HDMI, ale 3 najednou přes jednu grafickou kartu pochybuju :)

P.S: Alespoň u Nvidie, já Radeon nikdy neměl, tak nechci klamat, ale nvidia má podporu pouze 2 monitorů.
nothanks
Profil *
Medvídek:
u ati rozchodis 3 monitory snad na kazde nove grafice. na lepsich neni problem 6 monitoru. staci hledat eyefinity.
http://www.zive.cz/clanky/ati-eyefinity-silenost-amd-az-24-displeju-na-jednom-pc/sc-3-a-148784/default.aspx
samsung pro to prodava specialni reseni monitoru. bud ve variante se tremi nebo rovnou sesti monitory
http://extrahardware.cnews.cz/samsung-md320-pripraven-na-eyefinity
takze jestli nvidia zvlada vazne pouze dva minitory tak jsou v tomhle pozadu.
Medvídek
Profil
nothanks:
Mě to taky překvapilo, mam celekem novou grafárnu (EVGA GeForce GTX 460) má 2x DVI a 1 mini HDMI a 3 monitory nerozchodim :(
Moonzoona
Profil *
Testuji 3 monitory na Eyeinfinity compatible kartě ATI FirePro V4800
http://graficke-karty.heureka.cz/hp-firepro-v4800-1gb-wl049aa/

na Win7x32 funguje bez problému. 3 moitory , super !!

na Win7x64 nefunguje. sice vidí všechny 3 monitory ,ale obrazovat se dá pouze jako dual-view.Divoké ?!!?! píšu si s AMD supportem,ale evidentně mi žádné řešení nenabízí.

nevíte o nějaké osvědčené kartě?
Vladislav
Profil
Dosavadní zkušenosti
1) ATI Radeon 5450 - 100% nefunguje na 3 monitory, měl jsem ji a vracel
2) ATI Radeon HD 5670 - též jsem vracel pro nefunkčnost na 3 monitory - prý bude mít časem drivery (bylo to před 5-ti měsíci, možná je stav jiný)

Má někdo zkušenosti s kartou
ATI Radeon HD 5670 FLEX? Cena pod 2.000,-
Měla by podporovat 3 a s DP i 4 monitory. Nerad bych se spálil po třetí.
http://shop.computershop.cz/eshop/Default.asp?cls=stoitem&stiid=101565&stiplname=ati-radeon-hd-5670-flex-1gb-ddr5-2-dvi-hdmi-dp-pci-express

www.sapphiretech.com/presentation/product/?psn=000101&pid=1039 - výrobce
Stačí ji zdroj 400W, což je pro mne klíčové. Je jen na práci, žádné hry.
matuke
Profil *
Cawte tato tema je aktualna? mam 3 monitori a bezi mi to na ATi 6770 ale ide to od rady 5000 je tam len jeden ojebcek dobre hovoria ze sa to da a ide to naozaj ak je to aktualne vysvetlim ako to spravit ja mam 3 24 palcovy minitory a som spokojny ;)
Yuhů
Profil
Toto téma už moc aktuální není. Řešení zní, že je prostě potřeba koupit grafickou kartu, která to podporuje. To je všechno. Ani už nevím, co mám za kartu, protože mi to funguje a nemusím to řešit.
1Pupik1989
Profil
Anebo mít grafické karty 2. Třeba integrovanou a do PCI-E nebo AGP.
matuke
Profil *
no ja to mam s jednou ATI vapor x 6770 ;)
1Pupik1989
Profil
Já to mám na Gigabyte R685OC-1GD jeden monitor a na integrované ATI Radeon 3000 vedlejší. Přeci jen se pak jádro karty tolik nehřeje :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0