Autor Zpráva
pexxxik
Dobrý den,
mám notebook (Lenovo - ThinkPad SL 500) a k němu modemové připojení a potřeboval bych vytvořit z tohoto notebooku wifi síť, tak abych k němu mohl připojit jakékoli zařízení s wifi jako to je v kavarnách atp... Neexistuje nějaký program který dokáže AP vytvořit?... Za operační systém mám Windows XP.:-)
Beavis
pexxxik:
Myslím, že špatně chápeš pojem "Acces Point". AP je přístupový bod, a to z notebooku (pokud se nemýlím) nevytvoříš.
imploder
Beavis:
AP je přístupový bod, a to z notebooku (pokud se nemýlím) nevytvoříš.
Myslím, že se mýlíš. NetworkManager nabízí v menu Vyvtořit novou bezdrátovou síť - tam se pak nastaví SSID a šifrování nové sítě.

Ve WindowsXP nevím, asi na to bude potřeba zvláštní program.
http://blogs.techrepublic.com.com/networking/?p=2591
Blogger Paul Mah checks out Connectify, a free application for Windows 7 that allows you to take any Internet connection and share it via Wi-Fi.
- to je to co asi potřebuješ, akorát je tenhle program jen pro Windows 7
pexxxik
Jj, toto jsem také našel:-), proto si dávám naděje, že by to nějak mohlo jít, ale zatím se mi nepodařilo nic najít, tak doufám, že s tím má někdo nějaké zkušenosti:-)
ybznek
Ad-hoc síť jde obvykle.
Třeba pro mou usb kartu edimax 7318usg s ovladačema výrobce, jde AP jednoduše zapnout, takže je docela možné, že to půjde nějak i u tebe.
peeetr
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych navázat a zeptat se na opak -> tzn., že na notebooku přijmu signál z wi-fi a ten pak pošlu dál pomocí kabelu, jde něco takového? (OS XP, Vista) nebo je zasuvka v notebooku jen pro příjem?

Díky za odpověď
Joker
peeetr:
K tomu by mělo stačit v ovládacích panelech v Síťová připojení nastavit sdílení připojení.
peeetr
Profil *
Joker:
Díky, to by mělo fungovat... Nějak mi to poslední dobou přestává logicky myslet...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0