Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Dobré ráno,

při toulkách na disku, hledaje smazatelné nadbytky z inernetu, jsem objevil složku, která obsahuje několik souborů, jejichž velikost se mi nezamlouvá. Cesta k ní je zhruba taková:
C:\...\...\...\...\Google\Google Desktop Search
a jsou v ní takovéto soubory:
dbc2e.ht1 (14 MB), dbdam (143 MB), dbdao (20 MB), dbeam (266 MB), dbeao (20 MB), dbm (1 KB), dbu2d.ht1 (7 MB), dbvm.cf1 (10 MB), dbvmh.ht1 (897 KB), fii.cf1 (266 MB), fiid (1 KB), fiih.ht1 (28 MB), fim1i.cf1 (123 MB), fim1ih.ht1 (14 Mb), gpac, hes.evt, hp, hpt2i.ht1, iehistory.wh, plugins (1,6 MB), rpm1n1m.cf1 (409 MB), rpm1n1mh.ht1 (3,6 MB), rpm1n.cf1 (409 MB), rpm1nh.ht1, rpm.cf1 (1,7 GB), rpmh.ht1 (14 MB), sidebar_background, sidebar_plugin_data, sidebar_plugins_00000000__ss_un_uploaded_events, sidebar_plugins_00000000__ss_unclaimed_events, sites, uinfo

Všechno to má dohromady zhruba 3,5 GB. Pak je tam ještě složka C:\...\...\...\...\Google\Google Desktop Search-backup, ta má 130 MB.

Předpokládám, že mi to na disk nastrkal Google. Někdy když hledám v internetu, nabízí mi, co našel na disku mého počítače. To on na to potřebuje tyto soubory a když to smažu, nenajde pak už nic na mém disku? Že mi všechno najde, je docela praktické, ale pokud na to potřebuje bezmála 4 GB, tak si říkám, zda by nebylo lepší to smazat. Jenže já se nevyznám a bojím se. Má to opravdu do činění jen s Google? Nesestřelím si počítač, když to všechno vymažu? Slouží ty soubory na to, aby mi Google našel všechno na disku? A pokud ano, slouží kromě toho ještě k něčemu jinému? A pokud ne, k čemu ty soubory slouží?
Marek Prokop
Profil
Asi máte nainstalovaný Google Desktop Search. Měl by jít normálně odinstalovat.
Petr ZZZ
Profil
Marku, díky moc, asi to bude ono! Našel jsem tyto dvě věci:

Start - Programme - Google Updater - Google Updater
Start - Programme - Google Updater - Google Updater deinstallieren


Ještě bych se ale rád zeptal, bude lepší ty 4 GB předtím smazat, než přikročím k deinstalaci? Aby se třeba nestalo, že deinstalací zmizí cesta k těm souborům, ale soubory samotné na disku zůstanou - jen já už je nenajdu a nebudu je tím pádem umět smazat. A naopak, když ty soubory smažu, půjde mi to potom deinstalovat? Abych nesmazal nějaký deinstalační program...

Dodatek: Pardon, updater tam je taky, ale chtěl jsem říct toto:

Start - Programme - Google Desktop - Google Desktop
Start - Programme - Google Desktop - Google Desktop deinstallieren
Start - Programme - Google Desktop - Google Desktop Optionen
Start - Programme - Google Desktop - Google Desktop Seitenleiste [=postranní lišta]
Joker
Profil
Petr ZZZ:
bude lepší ty 4 GB předtím smazat, než přikročím k deinstalaci?
Ne.
Vždy bych aplikaci nejdřív standardně odinstaloval a teprve případné "zbytky" potom mazal ručně - samozřejmě je potřeba nejdřív mít jistotu, že to nepoužívá ještě nějaká jiná aplikace!

Jo, dodatek, ty vypsané programy nejsou Google Desktop Search, ale Google Updater - což by měla být (jiná) aplikace, která se instaluje skoro s čímkoliv od Google.
Petr ZZZ
Profil
Joker:

Děkuji za bleskovou odpověď, myslel jsem Desktop, nestihl jsem to opravit, než jsi odpověděl :-))

mít jistotu, že to nepoužívá ještě nějaká jiná aplikace
To je právě bod, ve kterém asi budu muset riskovat, protože já to odhadnu leda podle názvu cesty k těm souborům. Ale když se ta cesta jmenuje Google/..., tak snad to bude dobré, tam by doufám nemělo být nic, co by se případně nedalo snadno obnovit. Podám hlášení, jak to dopadlo. :-)

1. Dodatek: Nepodám-li, dopadlo to špatně...
2. Dodatek (21.2.2010): Zdá se, že to dopadlo dobře a Google potvrdil můj dosavadní dojem: Je to program nejen užitečný, ale i slušný. Deinstalace byla rychlá a jednoduchá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0