Autor Zpráva
ELEF
Profil *
Mám starý notebook siemens scenic mobile 700 který nemá disk. mechaniku ani USB, jen CD mechaniku. Byl na něm Win98 a přítel mi ho 'vygumoval'. Chtěl jsem ho nainstalovat znovu, ale bez úspěchu. Jiné WIN se tam nevejdou. Jsem na konci svých vynikajících sil, prosím poraďte mi jak na to. Děkuji.
Máslo
Profil *
ELEF:
A na tom disku nemáš vůbec nic. Ani dos ?
ELEF
Profil *
To nevim-neraaguje
caradoc
Profil *
je to prasárna, ale zkus vyloupnout DISK z NB, připoj jej k IDE na stolním PC a nahraj instalačky WIN na onen 2,5" HDD, popřípadě, udělej partition tak abys C měl volné pro formát a na D měl instalačky Win98, tuším že mají 100MB, poté vlož disk zpět do NB, spusť si DOS z CD mechaniky a běžným způsobem zapni instalaci Win98.
Máslo
Profil *
Takhle by to taky šlo, ale potřebuje redukci z 2,5 na 3,5 . Pokud se dostane na CD mechaniku, tak může spustit instalaci normálně.
ELEF
Profil *
Poptám se po té redukci, jinak díky za rady a zájem. Díky
Máslo
Profil *
Ještě se zeptám. Můžeš psát na ploše třeba c: nebo d: a přepínat tak mezi hdd a cdromem ?
ELEF
Profil *
Ne to nemůžu, nemůžu nic. Je světle černá obrazovka.
Máslo
Profil *
:( Tak to jsi opravdu v pasti. Budeš muset udělat prasárnu. Hodně štěstí.
Bubák
Profil
ELEF:
Ne to nemůžu, nemůžu nic. Je světle černá obrazovka.
To je divné, zpravidla BIOS? vypíše, cosi ve smyslu, že se ze zařízení nepovedlo nabootovat.
Máš aspoň funkčí BIOS?
ELEF
Profil *
Zkusím sehnat tu redukci a uvidíme. JEŠTĚ JEDNOU DÍKY.
ELEF
Profil *
To ano. Dám na první místo CDMechaniku a napíše to ivalid disk.
ELEF
Profil *
Kolega mi přinesl Win 2000 a vypadá to, že ten tam pude. Už to nabíhá. Hurá.
ELEF
Profil *
Tak instalace W2000 se zdařila (FAT 32). Dokonce jsem rozdělil disk na 2x 1Giga(RAM je 40Mega). Pořád ale chci W98 :-) Zkusím Partiti.Magic a W98 se pokusím dát na ten druhý disk E a to Céčko zformátuju. Pak ty disky přejmenuju a nebo na to zformátováné Céčko dám znova W98 a zformátuju to Ečko.Dělám dobře a nebo je jednodušší řešení? Počkám si na nějaký váš názor. Děkuji.
ELEF
Profil *
Tak tu 98 tam nemůžu dostat ani za kus masa. Asi to nechám jak to je. Děkuju všem za rady a zájem. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0