Autor Zpráva
Sirius
Profil
Zdravím a pozdravuji,
zjistil jsem dvě nemilé věci najednou. Nainstaloval jsem si do počítače nevědomky nějakou sračku, která mi za dobu neurčitou počítač tak trochu doničí. Kamarád před pár dny přišel stejným způsobem o všechna data na HDD, ale varoval mne příliš pozdě. Druhá nemilá věc následovala krátce poté, nějak se mi za ty měsíce nevytvořila záloha systému... Jedu ještě na RC a počítám, že za pár dní budu muset reinstallovat, ale potřebuju zálohu toho co tam teď mám, abych mi to ještě nějakou dobu vydrželo. Otázka co stím teď? Tý kraviny co jsem tam dostal se nějak nemohu zbavit, ani nevim kam se to hodilo. Nabízí mi to vytvořit bitovou kopii systému / disk pro opravu systému? Pomůže mi aspoň jedno z toho? S obnovou systému nemám moc zkušeností, u sedmiček žádný. Vím, že radu nehledám asi na nejlepším místě, ale mám to tu rád a žádný jiný forum, kde by mohli být lidi, co o tom něco tuší, neznám. :D Prosím o pomoc.
WanTo
Profil
Sirius:
Zálohuj si svoje data někam na DVD nebo exterňák (jestli je to hodně nemocné tak třeba přes live Ubuntu) a pak celý disk zformátuj, Windows 7 nainstaluj znova a měl bys to mít čisté.
Sirius
Profil
WanTo:
No doufal jsem, že bude nějaké jednodušší řešení, ale díky. Zatím nemám náhradu za ty RC a přeinstalovávat za pár dní znova se mi nechce, ale potřebuju do tý doby PC funkční. Mám tu v počítači fyzicky druhej disk s vyšší kapacitou a s čistou instalací sedmiček, tak kdyžtak data přemigruju na něj a budu doufat, že to poběží tam. S migrací uživ. účtu a takovejhle těch blbostí má někdo zkušenosti?
WanTo
Profil
Sirius:
Nevím, co přesně s tím máš, ale vzpomínám si, že záloha + zformátování byl minimálně u Windows XP nejlepší způsob, jak se zbavit virů a podobné havěti. Jestli máš k Windows 7 instalační DVD nebo na čem to dávají, tak bych to vážně viděl podobně - ale osobní zkušenost s tím nemám, takže třeba někdo poradí víc.
Nox
Profil
Zkus opravu systému z DVD

Tak jednak zapracuj na odstranění té věci

Pak je možnost prostě selektivně vybrat co zálohovat....pracné, ale co se dá dělat
Sirius
Profil
No u XP ani nevím, že by bylo jiný řešení :), kromě programů na to dělanejch (Ghost?)... DVD mám, ale udělám zálohu na druhej disk, nějak si pohraju s bootováním (fyzicky dva disky, takže pohoda, když to nerozdejchám přes bios, tak přehodim master / slave fyzicky a pojede to, snad...) a sprovozním zálohu na tom druhým - jenom se bojím, abych si tam nenatáhl i ten bordel. Zatím se mi podařilo obnovit poškozenou licenci, tak snad to byl jedinej problém. Pár dní to vydržím, pak asi hurá koupit nový Winy, což se mi teda vůbec nechce za takovej nekřesťanskej peníz, ještě když si představím kolik těch licencí budu potřebovat. Kdyby někdo věděl o alternativní možnosti, než koupení sedmiček, downgrade na XP(/Visty), nebo přechod na jinej OS, tak ji opravdu vřele uvítám. :) Díky za pomoc WanTo

Edit: Taky zkusím, manuálně se mi to opravdu moc dělat nechce. Díky Noxi

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0